10 yaşında dayısının tacizine uğrayan küçük kızı öğretmeni kurtardı

Erzurum’da, ortaokul 6’ncı sınıf öğrencisi Z.K., rehber öğretmenine arkadaşı F.A.’nın bir problemi olduğunu belirtti. Uyarı üstüne öğretmen G.K., öğrenci F.A.’yı çağırarak, görüşme yaptı. Küçük kız, öğretmenine son 1 senedir dayısının tacizine uğradığını, korktuğu için kimseye anlatamadığını söyleyince, ailenin şikayetiyle çocuğun dayısı İ.K., tutuklanarak, cezaevine konuldu. Dayı ile ilgili ‘çocuğun zincirleme biçimde cinsel istismarı’ suçundan 39 seneye kadar hapis cezası istendi.


Merkez Palandöken ilçesindeki bir ortaokulun öğrencisi Z.K. (10), 30 Kasım 2017 tarihinde rehber öğretmen G.K.’nin yanına giderek, sınıf arkadaşı F.A.’nın (10) son dönemlerde kendisine kötü davrandığını belirtti. Z.K.’nin, arkadaşının bir problemi olduğunu belirtmesi üstüne öğretmen, yanına çağırdığı F.A. ile görüşme yaptı. Öğretmenine başından geçenleri anlatan F.A., son 1 senedir dayısı İ.K.’nin (52) tacizine uğradığını ve korktuğu için kimseye söyleyemediğini dile getirdi. Öğretmen G.K. de küçük kıza, vaziyetten ailesine bahsetmesi gerektiğini söyleyerek, taciz olayını tutanak altına aldı.

Anne: Eşimin haberi olmazsa şikayetçi olurum

Bunun üstüne F.A., annesinin yatağının yanına, ‘Dayım İ.K. tarafından taciz ediliyorum. Ben bunları kimseye anlatamadım. Ne olur, sen de kimseye anlatma’ yazılı not bıraktı. Kağıdı bulup, notu okuyunca şoke olan anne, okuldan da çağrılması üstüne kızın öğretmenleriyle görüşmeye gitti. F.A.’nın annesi, öğretmenlere eşinin olayı bilmediğini, haberdar olması halinde ağabeyini öldürebileceğini belirtti. Anne, eşinin haberdar olmaması koşuluyla şikayette bulunacağını söyledi.

Öğretmen G.K.’nin vaziyeti yetkili kurumlara bildirmesi ve annenin şikayeti üstüne Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, F.A.’nın Erzurum Çocuk İzleme Merkezi’nde ifadesine başvuruldu. Dayısının birkaç defa tacizine uğradığını anlattı.

Taciz olayının yetkili kurumlara bildirilmesi ve annenin şikayeti üstüne gözaltına alınan İ.K., geçen sene 9 Aralık günü tutuklandı. Suçlamaları kabul etmeyen İ.K. yeğenine cinsel eylemlerde bulunmadığını ileri sürdü. İ.K., “Dayı- yeğen ilişkisinin getirmiş olduğu samimiyet ile yeğenlerimi sevip, öpüyorum. Yeğenim ile zaman zaman oyun oynuyorum; fakat cinsel bölgelerine dokunmuyorum” şeklinde konuştu.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kızılateş’in hazırladığı iddianame, Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanık dayının ‘çocuğun zincirleme biçimde cinsel istismarı’ suçundan 15 seneden 39 sene 3 aya kadar hapsi istendi. İ.K.’nin yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki küçük kız 1 yıl boyunca cinsel istismara uğradı

İngiliz çift, 14 yaşındaki küçük kızı 1 yıl boyunca eve kapatıp cinsel ilişki kölesi yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz