13 çocuğu zincirle bağlayıp karanlık odada aç bıraktılar

ABD’nin California bölgesinde bazıları karanlıkta yatağa zincirlenmiş bir şekilde bulunan ve aç bırakılan 13 çocuğu evlerinde esir tutan bir çift yakalandı.


Bütün çocukların bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındığı söylendi. ABD’de 13 çocuğu evlerinde esir tutan karı koca yakalandı. Çifti, işkenceden ve çocukları tehlikeye atmaktan ötürü gözaltına aldıklarını açıklayan yetkililer, 17 yaşında bir genç kızın olay yerinden kaçmayı başarması sayesinde evi bulduklarını söyledi.

13 çocuğu zincirle bağlayıp karanlık odada aç bıraktılar

KAÇAN KIZ POLİSİ ARADI

Pazar günü kaçtığı belirtilen genç kızın evde bulduğu bir cep telefonuyla yetkilileri aradığı ve anne ile babasının kendisiyle birlikte 12 kardeşini esir tuttuğunu söylediği aktarıldı.

Genç kızın “sadece 10 yaşında gibi gösterdiği ve çok zayıf olduğu” kaydedildi.

HEPSİ KARDEŞ

57 yaşındaki David Allen Turpin ve 49 yaşındaki Louise Anna Turpin’in evinde, yaşları 2 ile 29 arasında değişen 12 çocuk bulundu.

BAZILARI OLDUKÇA BÜYÜK

Pislik içinde bulundukları belirtilen çocukların kardeş olduğu öngörülüyor.

Polis, bazı çocukları yataklara asma kilitler ve zincirlerle bağlanmış bir biçimde ve kötü kokular eşliğinde bulduğunu söyledi. Bazılarının 18-29 yaş arasındaki yetişkinler olmasından dolayı şaşkınlık duyulduğu aktarıldı.

Bütün çocukların bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındığı söylendi.

“GÖRDÜKLERİMİZ İNANILIR GİBİ DEĞİL”

Hastanelerin birinde müdür olan Mark Uffer, Reuters haber ajansına, “Bütün çalışanlar için olan biten çok üzücü, gördükleriniz inanılır gibi değil” şeklinde konuştu.

Reuters’a çift ile ilgili konuşan komşular ise “Onların ile ilgili bir şey bilmeniz pek mümkün değildi. Onların bir yere ziyarete gittiğini ya da kimsenin onlara dışarıdan geldiğini görmezdiniz. Yalnızca ara sıra dışarı çıkıp market alışverişi yaparlardı” şeklinde konuştu.

MÜDÜR OLARAK ÇALIŞIYOR

David Allen Turpin’in California Eğitim Departmanı internet sitesinde bölgedeki bir özel okul olan Sandcastle Gündüz Okulunda müdür olarak çalıştığının görüldüğü aktarıldı.

Amerikan medyası, çiftin daha önce iflas için başvurduğunu kaleme aldı. Çiftin Facebook sayfalarında ise çocuklarla birlikte katıldıkları bazı etkinliklerin fotoğraflarının olduğu kaydedildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz