18 kilo ağırlığındaki Tombalak isimli kediyi zayıflatmak için rejime soktular!

18 kilo ağırlığında olan Tombalak isimli kedi yediklerinden zehirlenmişti. Normal bir kedinin 3 katı ağırlığında olan Tombak kendisine sahip çıkan site sakinleri tarafından diyete alındı.


Görenlerin gözlerine inanamadığı 18 kiloluk dev kedi “Tombalak”, yediklerinden zehirlenerek tedavi altına alınmıştı. Normal bir kedinin 3 katı ağırlığında olan, tedavisinin sonrasında alındığı siteye tekrardan bırakılan obez kedinin zayıflayabilmesi için ise site sakinleri seferber oldu.

Küçükçekmece Atakent Mahallesi’nde bir sitenin sakinlerinin sahip çıktığı 18 kilogram ağırlığındaki “Tombalak” adlı kedi, yediği bir yemek sebebiyle zehirlenerek Küçükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülmüştü. Son yemeğiyle veterinerlik olan dev kedi, merkezdeki tedavisinin sonrasında iyileşerek tekrardan alındığı siteye bırakıldı. Sitenin maskotu haline gelen, görenlerin kedi olduğuna inanamadığı Tombalak’ın olduğu siteye Küçükçekmece Belediyesi ekipleri bir de kedi evi kurdu.

SİTE SAKİNLERİ TOMBALAK’I ZAYIFLATMAK İÇİN UĞRAŞIYOR

Site sakinleri Tombalak’ı uzun süredir tanıyor olsa da normal bir kedinin 3 katı ağırlığında olan dev kediyi ilk kez gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşıyor. Veteriner hekimler, vatandaşların alaka odağı olan obez kedinin zayıflamasının zor olduğunu söylese de site sakinleri, Tombalak’ın sağlığına kavuşabilmesi için elinden geleni yapıyor. Vatandaşlar, başlattıkları diyetle 18 kiloluk dev kediyi zayıflatabilmek için seferber oldu. Site sakinleri, vatandaşları çok sevdikleri Tombalak’a yemek vermemeleri ile alakalı uyarırken, dev kediyi olabildiğince hareket ettirmeye çalışıyor.

“ZAYIFLAMASI İÇİN SİTE SAKİNLERİ ELİNDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Tombalak’ın yanlış beslenme neticesi bu kiloya ulaştığını söyleyen veteriner hekim Mikail Doğan, “Tombalak merkezimizde kaldığı sürece tedaviye pozitif yanıt verdi, kendisini kıza zamanda toparladı. Tedavisini tamamladıktan sonra tekrar yaşadığı alana getirdik, bıraktık. Tombalak’ın kilosundan kaybettiği fazla bir şey yok ancak zayıflaması için buradaki site sakinleri elinden geleni yapmaya çalışıyor. Mamasını biraz daha kısarak rejim yaptırmaya çalışacaklar. Dolayısıyla Tombalak’ın bundan sonra biraz daha sağlıklı bir biçimde yaşamasını sağlayacaklar. Tombalak şu an itibariyle 18 kilo ama verdiğimiz tavsiyeler sonucunda çok kısa bir zamanda azar azar kilo vermeye çalışacaktır” şeklinde konuştu.

“YEMEK VERMEMELERİ İÇİN İNSANLARI UYARIYORUZ”

Tombalak’ın sitede çok sevildiğini ve dev kedinin zayıflaması için uğraştıklarını ifade eden site sakini Gülçin Yüksek Bulut ise, “Belediyemiz her ay bize 15 kilo mama bırakıyor, kuru maması var onu veriyoruz. Tombalak doğada da yaşayan bir hayvan, sağlığına dikkat ediyoruz. Koşturduk onu ancak nefes nefese kaldı, korktuk bıraktık. Çünkü nefesi tıkandı ama kendi doğasında koşuyor. Hele sosis görürse tutamazsınız, son sürat gider. Artık dikkat ediyoruz, yemek vermemeleri için insanları uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz