Haber – Son Dakika – Güncel

19 Mayıs törenleri tüm yurtta başladı

98’incisi kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günün ilk saatlerinde coşkuyla kutlanmaya başlandı. Ankara, 19 Mayıs etkinliklerine Anıtkabir’e çelenk koyma töreni ile başlarken CHP Ankara ve İstanbul’da yürüyüş organizasyonları düzenledi.

19 Mayıs törenleri tüm yurtta başladı

19 Mayıs t?renleri tüm yurtta başladı

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 18 silah arkadaşıyla beraber Bandırma vapuruyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşmasının 98’inci yıldönümü, bütün yurtta etkinliklerle kutlanıyor. Büyükşehirlerde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle festivaller düzenlenecek. Samsun ve İzmir’de 3 gün boyunca çok sayıda sanatçı konser verecek.

19 Mayıs t?renleri tüm yurtta başladı

Ankara’daki resmi tören, Anıtkabir’e çelenk konulmasıyla başladı. Her 19 Mayıs’ta olduğu gibi bu sene da Türkiye’nin her bir yerinden binlerin buluşma noktasının Anıtkabir olması bekleniyor.

19 Mayıs t?renleri tüm yurtta başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Anıtkabir hususi defterini imzaladı ve şu satırları yazdı: ‘Büyük milletimizle yürüttüğünüz istiklal mücadelesinin eşsiz mirasına ve milli değerlerimize gençlerimiz en iyi biçimde sahip çıkacaktır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ