2 Çocuk annesi eşinin başını keserek öldürmüş

Antalya’nın Serik ilçesinde, 2014 senesinde ormanlık bölgede başı kesik şekilde cesedi bulunan 2 çocuk annesi Leyla Kavak’ın, eski eşi Mehmet Demirhan tarafından öldürüldüğü anlaşıldı.


Antalya’nın Serik ilçesinde, 2014 senesinde ormanlık alanda başı kesik halde cesedi bulunan 2 çocuk annesi Leyla Kavak’ın (35), eski eşi Mehmet Demirhan (52) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan Mehmet Demirhan, cinayeti itiraf ettikten sonra tutuklandı.

CESEDİ 7 AY SONRA BULUNDU

Akbaş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 23 Eylül 2014 günü saat 18.00 sıralarında başı kesik kadın cesedi bulundu. Serik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, üstü tahta ve taşlarla kapatılan kadının ortalama 7 ay önce öldürüldüğünü belirledi. Yapılan çalışmada, kadının başı bulunamazken, ceset, otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Buradaki araştırmadan sonra ceset ayrıntılı otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

3 SENE SONRA KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Jandarma, kayıp müracaatında bulunan kişileri Adli Tıp Kurumu’na yönlendirerek DNA testi için kan örneği vermelerini sağladı. Ortalama 3 sene süren çalışma sonunda cesedin, Akbaş Mahallesi’nde oturan ve Temmuz 2014 tarihinde boşanan Leyla Kavak’a ait olduğu belirlendi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Serik cumhuriyet savcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında, geçen salı günü aralarında Leyla Kavak’ın eski eşi Mehmet Demirhan ve kardeşi Ö.D.’nin de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Jandarmada ifade veren zanlılardan Mehmet Demirhan, cinayeti itiraf etti.

“NAMUSUMU TEMİZLEYECEĞİM”

Cinayetten bir hafta önce kardeşi Ö.D.’ye “Ben bu kadını öldüreceğim, namusumu temizleyeceğim” dediğini söyleyen Mehmet Demirhan, olay günü de Leyla Kavak ile beraber kardeşinin evine geldiklerini ve burada tartıştıklarını belirtti. Münakaşa esnasında Leyla Kavak’ın, “Bana karışamazsın, istediğimi yaparım” demesine sinirlendiğini söyleyen Mehmet Demirhan, ekmek bıçağıyla kadına saldırdığını ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğünü anlattı. Mehmet Demirhan daha sonra Leyla Kavak’ın cesedini Akbaş Mahallesi’ndeki ormanlık alana bıraktığını ifade etti.

CANİ KOCA TUTUKLANDI

Mehmet Demirhan, işlemlerinin sonrasında çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Öbür zanlılardan 8’i ifadelerinin sonrasında savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 5’inin işlemlerinin sürdüğü tespit edildi.

KADININ BAŞI BULUNAMADI

Jandarma ekipleri kadının gövdesinden ayrı olan başını ise henüz bulamadı. Jandarmanın bölgede yaptığı incelemelerde bazı kemik parçaları bulduğu ve bunların Leyla Kavak’a ait olup olmadığını belirlemek için araştırmaların sürdüğü kaydedildi.

İlginizi Çekebilir
İş adamı namus için değil para için öldürülmüş!

İş adamı namus için değil para için öldürülmüş!

Bodrum'da iş adamı Ali Özdemir'in ortağı Mustafa Özbelen tarafından öldürülmesiyle alakalı soruşturma derinleşerek sürerken Özdemir'in bir arkadaşı olay yaratacak iddialarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz