2 MİT Mensubunun Kaçırıldığı Ortaya Çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu CHP’li milletvekilli tarafından verilen soru önergesini yanıtladı ve 2 MİT mensubunun kaçırıldığını doğruladı.


Son yıllarda hain terör örgütü PKK başta olmak üzere birçok terör örgütü Türkiye’nin her bir bölgesinde çeşitli terörist eylemler gerçekleştirmiş ve yüzlerce insan bu saldırılar ve eylemler sırasında hayatını kaybetmişti. Son olarak geçtiğimiz günlerde CHP’li milletvekili tarafından Meclis’te Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemi ile verilen soru önergesine bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yanıt verdi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IYKB) 2 MİT mensubunun kaçırıldığı ile ilgili iddialar hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ağustos ayında 2 MİT mensubunun gerçekten bölgede kaçırıldığını, ancak kendilerinin PKK ile 2 MİT mensubunu serbest bırakması için doğrudan temasa hiçbir zaman geçmediğini açıkladı.

KAÇIRILANLARI GERİ GETİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin PKK tarafından kaçırılan tüm vatandaşları geri getirmek için çalıştığını ifade ederek, PKK terör örgütü ile herhangi bir vatandaşın kaçırılmasından dolayı hükümetin doğrudan bir temas kurmadığını açıkladı. Bu tür çıkan haberlerin kaynağının belli olmadığını ve asılsız olduğunu belirten Çavuşoğlu çalışmaların devam ettiğini söyledi.

KAÇIRILAN MİT MENSUPLARININ DURUMLARI BELLİ DEĞİL

Yapılan açıklamalar sonrasında MİT mensubu 2 kişiye ne olduğu ve yaşıyor olup olmadıkları merak edilmeye başlarken, ailelerin ne durumda olduklarının asıl merak konusu olduğu biliniyor. 2 MİT mensubu kişinin kaçırıldığı bu açıklama ile kesinleşti. Ancak açıklamada durumları hakkında net detaylı bir bilgi verilmedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yaşlı emekliyi arabayla kaçırıp gasp ettiler

Yaşlı emekliyi arabayla kaçırıp gasp ettiler

Konya’da 55 yaşındaki emekli bir kişiyi, arabayla kaçırarak cebinde olan 2 bin 800 lirayı gasp ettiği öne sürülen 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz