2 Yaşındaki Esila’ya şiddet uygulayan anneye 5,5 yıl hapis

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, 2 yaşındaki kızı Esila’yı darp edip şiddet uyguladığı, anlaşılan ve gözaltına alınan Tuğba Tülübaş ile ilgili 5,5 sene hapis cezası istemiyle dava başlatıldı.


Kızı Esila’ya şiddet uyguladığı, eşinin evin salonuna yerleştirdiği gizli kamerayla ortaya çıkan ve bütün Türkiye’nin tepkisini çeken görüntülerin sonrasında gözaltına alınan Tuğba Tülübaş ile ilgili, ‘aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali’ ve ‘alt soya karşı kasten yaralama’ suçlarından 5,5 sene hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi’nin kabul ettiği iddianamede, annenin çocuğa birden fazla defa terbiye hakkının sınırlarını aşacak ve vücuduna acı verecek özellikte darp ve cebir uyguladığının görüldüğü söylendi.

İlçede esnaflık yapan Erdem Tülübaş, eşinin kızları Esila’yı dövdüğünü evin salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerasıyla görüntüledikten sonra geçen Eylül’de polise şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Tuğba Tülübaş’a savcı, 3 ay evden uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktı. Soruşturmanın tamamlanmasının sonrasında Cumhuriyet Savcısı, Tuğba Tülübaş ile ilgili iddianame hazırladı.

İddianamede emniyetteki ifadesine yer alan Tuğba Tülübaş, sinirlendiği zaman her annenin çocuğuna uygulayacağı şiddet kadar çocuğuna şiddet uyguladığını, bu şiddetten kastının kızının kalçasına hafif vurmak olduğunu, kızına şiddet uygulamadığını, eşinin kızını alarak kendisinden boşanmak için bunları yaptığını belirtti. Tuğba Tülübaş, savcılık ifadesinde ise kızını dövüp dövmediğini hatırlamadığını, kızını her gün dövmediğini, kendisine izlettirilen görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu ve tedavi görüp kızını almak istediğini anlatarak, yaptıklarından utandığını da söylediği iddianamede yer aldı.

Erdem Tülübaş ise eve geldiğinde kızının vücudunda kızarıklıklar ve morluklar gördüğünü, eşinin bunu yalanladığını ve kanıtlamak için evin salonuna gizli kamera koyduğunu söyledi.

Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Tuğba Tülübaş ile ilgili ‘aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali’ ve ‘alt soya karşı kasten yaralama’ suçlarından 5,5 sene hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamenin netice kısmında şu şekilde denildi:

“Görüntüler izlendiğinde şüpheli annenin çocuğuna birden fazla defa terbiye sınırlarını aşacak ve vücuduna acı verecek özellikte darp ve cebir uyguladığının görüldüğü, öte yandan şüpheli annenin alt soya karşı kasten yaralama ile aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali suçlarını işlediği yönünde yeterli şüpheye ulaşıldığından üstüne atılı suçtan yargılanarak eylemine uyan sevk maddelerince cezalandırılmasına kamu ismine talep olunur.”

3 ay evden uzaklaştırma cezası almasının sonrasında ailesinin yaşadığı Çorlu’ya giderek Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açan Tuğba Tülübaş, kızının geçici velayetini almıştı. DHA’nın haberinin sonrasında Çorlu’ya giden Erdem Tülübaş, elindeki görüntüleri mahkemeye kanıt olarak sundu ve çocuğun velayeti annesinden alınarak babasına verildi. Çiftin boşanma davasının ise önümüzdeki günlerde Çorlu’da görüleceği öğrenildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
HDP’li Milletvekili 5 Sene Hapis Cezası Aldı

HDP’li Milletvekili 5 Sene Hapis Cezası Aldı

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 5 yıl hapis cezası aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz