24 Ağustos 2017 Perşembe

2016 Vergi rekortmenlerinin listesi açıklandı

En çok vergiyi kim ödedi? Maliye Bakanlığı 2016 senesinin kurumlar vergisi ile ilgili rekortmen isimleri açıkladı. 27 Kurum ve 53 kişi ise adlarının açıklanmasını istemedi.


2016 senesinin kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri belirlendi. Rekortmen 27 kurum ile gelir vergisi rekortmeni 53 kişi adlarının gizli kalmasını talep etti.

Kurumlar vergisi rekortmenliğinde Ziraat Bankası 1.8 milyar lira ile ikinci olurken, Merkez bankası 1.6 milyar lira ile üçüncü sırada yer aldı.

Gelir vergisinde ikinci sırada Rahmi Koç var. Üçüncü sırada Enka Holding Fahri Başkanı Şarık Tara, dördüncü sırada ise Suna Kıraç bulunuyor.

Listenin 5,6, 7 ve 8. bölümlerinde yer alan rekortmenler adlarını açıklamadı. Bankalar Kurumlar Vergisi rekortmenlerine damgasını vurdu

2016 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri sıralamasında Ziraat Bankası 2., Merkez Bankası 3. olurken, sıralama; Garanti, Akbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Halkbankası şeklinde sürdü. İlk 4 değişmedi

Gelir vergisi rekortmenlerinde geçen sene listede bulunan ilk 4 kişi değişim göstermedi. Geçen yıl 45.2 milyar TL ile vergi rekortmeninde zirveye oturan Semahat Sevim Arsel 46.9 milyar lira ile yerini korudu.

9. Sırada Ömer Koç yer alırken 15. sıraya Ferit Şahenk görüldü.

İlginizi Çekebilir

Fındık üreticileri fiyatların açıklanmasını bekliyor

Fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık üretim maliyetinin her geçen gün arttığını ve fındığın üretim maliyetinin 10 TL'yi bulduğunu bildirdi. Akarsu, bu maliyetler karşısında fındık fiyatının bu sene 13 TL civarında olması gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz