2016 Vergi rekortmenlerinin listesi açıklandı

En çok vergiyi kim ödedi? Maliye Bakanlığı 2016 senesinin kurumlar vergisi ile ilgili rekortmen isimleri açıkladı. 27 Kurum ve 53 kişi ise adlarının açıklanmasını istemedi.


2016 senesinin kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri belirlendi. Rekortmen 27 kurum ile gelir vergisi rekortmeni 53 kişi adlarının gizli kalmasını talep etti.

Kurumlar vergisi rekortmenliğinde Ziraat Bankası 1.8 milyar lira ile ikinci olurken, Merkez bankası 1.6 milyar lira ile üçüncü sırada yer aldı.

Gelir vergisinde ikinci sırada Rahmi Koç var. Üçüncü sırada Enka Holding Fahri Başkanı Şarık Tara, dördüncü sırada ise Suna Kıraç bulunuyor.

Listenin 5,6, 7 ve 8. bölümlerinde yer alan rekortmenler adlarını açıklamadı. Bankalar Kurumlar Vergisi rekortmenlerine damgasını vurdu

2016 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri sıralamasında Ziraat Bankası 2., Merkez Bankası 3. olurken, sıralama; Garanti, Akbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Halkbankası şeklinde sürdü. İlk 4 değişmedi

Gelir vergisi rekortmenlerinde geçen sene listede bulunan ilk 4 kişi değişim göstermedi. Geçen yıl 45.2 milyar TL ile vergi rekortmeninde zirveye oturan Semahat Sevim Arsel 46.9 milyar lira ile yerini korudu.

9. Sırada Ömer Koç yer alırken 15. sıraya Ferit Şahenk görüldü.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Türk ekonomisinde özelikle son aylarda yaşanan krizin sebebi olarak vatandaşın güven sorunu ve dış politikalardaki tutarsızlık gösteriliyor.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz