2017 AÖF vize sınav sonuçları duyuruldu!

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF resmi sayfasında gerçekleştirilen açıklamaya göre 2017 AÖF vize sınavları ile alakalı sonuçlar sisteme dahil oldu. Uzun süredir sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyenlerle artık sınav sonuçlarına AÖF sayfasından ulaşabilirler.


2017 AÖF sınav neticeleri 5 Kasım 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesinin Açık Öğretim Fakültesi sorgu sayfasında yayınlandı. Sınavlar 25-26 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Sınavın sonrasında hemen bir gün sonra AÖF soruları ve yanıtları Anadolu e-Kampüs sayfasında yayınlandı. Sınavın sonrasında gözler fakültenin resmi sayfasına çevrildi. Sınavın sonrasında 9 gün sonra neticeler açıklandı.

SONUÇ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sonuçlara ulaşabilmek için öğrenci T.C. Kimlik numarasını yazarak neticeleri öğrenebilir. Peki sınavlara dair öğrencinin itiraz hakkı bulunuyor mu? Anadolu Üniversitesi dilekçe üstünden öğrencilerin itiraz hakkının elinde bulduğunu açıkladı. İtiraz için öğrenci kaç gün içerisinde dilekçe yazması gerekiyor.

AÖF SINAV NETICELERI İTİRAZ HAKKI

Öğrenci, neticelere itiraz hakkını “5 iş günü” içerisidne yapabilmektedir. Neticelerin açıklandığı günden itibaren; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazartesi günü (11 Aralık) itiraz dilekçesini yollayabilir.

İtiraz dilekçesinin yollanılacağı adres: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 ESKİŞEHİR

2017 AÖF VİZE SORULARI VE CEVAPLARI

Anadolu Üniversitesi 27 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:00’te resmi sayfası olan e-Kampüs sayfasında soruları ve yanıtları yayınladı. Sınava giren öğrenciler soruları ve yanıtları görebilmektedir.

Sınava girmeyen öğrenciler için “mazeret sınavları” yapılmamaktadır. Sınav neticeleri açıklandığı günden itibaren 3 gün içerisinde sınava dair itirazlar yapılmaktadır. 3’üncü günün sonrasında itirazlar kabul edilmemektedir. ÖSYM açıkladı: 4 yanlış 1 doğruyu götürmeyecek

İlginizi Çekebilir

MEB, TEOG 2. nakil lise yerleştirme sonuçlarını açıkladı

MEB, TEOG 2. nakil lise yerleştirme sonuçlarını açıkladı

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre TEOG 2. nakil lise yerleştirme sonuçları belli oldu. Öğrenciler ve veliler gerekli bilgileri e-Okul sayfasından sorgulayabilirler. Açıklanan sonuçlar doğrultusunda herhangi bir yere atanamayan öğrenciler için bakanlık son başvuru işlemlerini bugün başlatacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz