2017’nin en iyi dizisi “Söz” seçildi

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yapılan “3. Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nde ‘Söz’ dizisi “Yılın Dizisi” ödülünü aldı.


Rixos Grand Ankara Hotel’de gerçekleştirilen tören Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ravza Kavakcı Kan, Ankara Milletvekili Emrullah İşler ve İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Törende medyanın önemine değinen Başbakan Yıldırım, “Kanunlarla, kısıtlamalarla, yasaklarla değil; medyanın, basının, yayının kendi etik değerlerinin gelişmesi gerekir” dedi.

“BU DİZİYİ YAŞAMA GEÇİRMEK BÜYÜK BİR SORUMLULUK”

Anadolu’da yayın yapan 340 medya kuruluşunun oylaması ile tespit edilen yarışmada izlenme rekorları kıran Söz dizisi “Yılın Dizisi” ödülüne layık görüldü. Dizi, Türk ordusunun kuvvetini ve Türk askerinin kutsal görevinin değerini ekranlara taşıyarak halkın büyük alakasını çekti. Ödülü Söz dizisinin Yarbay Erdem’i Nihat Altınkaya’ya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu takdim etti. Dizi çekimlerinin yoğun tempoda devam ettiğini söyleyen Altınkaya, çok büyük bir keyifle çalışan bir ekip olduklarını belirtti. Bunun izleyicilere yansıması olarak da çok güzel neticeler aldıklarını ifade eden Altınkaya, “Askeri oynamak çok güzel çünkü erkek olarak çocukluğumuzdan beri silahla oynamayı seviyoruz. Ben de aynı biçimde çok keyifle rolümü canlandırmaya çalışıyorum. Bu diziyi yaşama geçirmek büyük bir sorumluluk. Mutluyuz gururluyuz, güzel şeyler aktardığımızı düşünüyoruz. Emeğinin karşılığını bu şekilde güzel ödüllerle taçlandırmak gurur verici” diyerek konuştu.

Ekip arkadaşlarını da unutmayan Altınkaya, “Onları çok seviyorum, kısa zamanda kaynaşıp bu çok güzel bir ekip olduk. Güzel bir iş yapabilmenin altında birbirimize sevgimiz, saygımız var. Hepimizin emeğine sağlık” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
SÖZ’ün Yeni Bölümünde Hafız Şehit Düşüyor

SÖZ’ün Yeni Bölümünde Hafız Şehit Düşüyor

Ekranların sevilen dizisi SÖZ'ün yeni bölüm fragmanı yayınlandı. 8 Mayıs'ta gösterime girecek olan dizinin yeni bölümünde teröristlerin eline düşen Hafız şehit ediliyor. Acı haberi alan eşi gözyaşlarına boğuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz