2018 Dünya kupası maçlarında gözler Türk hakemlere çevrildi

FİFA kokartı bulunan iki ünlü hakemimiz Cüneyt Çakır ve Halis Özkaya Avrupa sahalarında düdük çalmaya hazırlanıyor.


Türkiye A milli takımının 2018 Dünya Kupası’nda İzlanda’ya karşı 3-0 yenilmesinin ardından gözleri 2018 Dünya Kupası maçlarında düdük çalacak Türk hakemlere çevrildi. FİFA kokartı bulunan başarılı hakemlerin başında gelen iki isim Cüneyt Çakır ve Halis Özkaya’ya önemli maçlarda düdük çalma imkânı verildi. Bu imkanla birlikte Türkiye gerek spor alanında gerekse ülke tanıtımı adına büyük adımlar atmış olacak.

TÜRK HAKEMLER KRİTİK MAÇLARDA DÜDÜK ÇALACAK

Türk Futbol Federasyonu tarafından aktarılan önemli açıklamada Türkiye’yi temsil edecek olan başarılı hakemlerden Cüneyt Çakır’ın 2018 Dünya Kupası’nda B grubunda bulunan ve Dünya Kupasına doğrudan katılacak takımın ortaya çıkacağı Portekiz-İsviçre karşılaşmasında düdük çalacağı ifade edildi. Ayrıca 2018 Dünya Kupası’nda dikkat çeken maçlardan bir tanesi olan Portekiz-İsviçre maçında Çakır’ın maç sırasında yardımcılığını Bahattin Duran ve Tarık Ongun’un gerçekleştireceği ve bu iki ismin yanı sıra dördüncü hakem görevini ise yine bir Türk hakem olan Hüseyin Göçek’in yapacağı açıklandı.

A GRUBUNDAKİ O MAÇI DA ÖZKAHYA YÖNETECEK

Bir başka başarılı Türk hakemlerden olan Halis Özkahya’nın ise 2018 Dünya Kupası maçlarından A grubunda yer alan Fransa ile Belarus arasında oynanacak karşılaşmada düdük çalacağı belirtildi. A grubunda Fransa’da oynanacak maçı yönetecek olan başarılı hakemlerimizden Özkahya’ya ise yine bir Türk hakem olan Mehmet Cem Satman’ın yanı sıra Ekrem Kan yardımcı hakemlik yaparken saha dışında ise dördüncü hakemliği Ali Palabıyık’ın yöneteceği açıklaması yapıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Başbakan Binali Yıldırım’dan Güney Kore’ye anlam yüklü önemli ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım’dan Güney Kore’ye anlam yüklü önemli ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, Busan'da bulunan Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.Güney Kore Başbakanı Lee Nak-Yeon'un davetlisi olarak Busan'a hareket eden Başbakan burada önemli görüşmelerde bulunacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz