2018 Hac kura çekilişleri başladı! sonuçlar açıklandı mı?

2018 hac kura çekilişleri ile alakalı Diyanet İşleri’nden son dakika bilgileri geliyor. Geçen haftalarda kuraların 1 Şubat Perşembe günü saat 11:00’de başlayacağını açıklayan kurum çekilişlere ait canlı yayın görüntülerini de paylaştı. Peki, çekiliş sonuçları nerede açıklanacak? haberimizin devamında.


Hac kuraları 2018 senesi içerisinde kutsal görevini yerine getirmek isteyen hacı adayları tarafından beklenmeye başlandı. Geçtiğimiz senede kuruma ait hesaptan canlı olarak yayınlanan çekilişler bu defa TRT Diyanet ekranlarında olacak. Kurada isimi çıkan hacı adaylar geçtiğimiz senelerde olduğu gibi kesin kayıt hakkı kazanacak ve hac ibadeti öncesi son işleme geçmiş olacak.

HAC KURA NETICELERI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Diyanet’in resmi internet adresi içerisinde yapılan son dakika bilgilendirmesine göre neticeler 2 Şubat Perşembe günü saat 21:00’de yayınlanacak. Neticeler Diyanet İşleri’ne ait olan “hac.diyanet.gov.tr” adresinde yerini alacak. 2 milyon hacı adayının beklediği resmi açıklama öncesi gerçekleştirilecek çekilişin ortalama 6 sürmesi bekleniyor.

Katsayılı kura sisteminin asıl alınacağı çekilişlerde adayların kazanamadığı sene katsayısı kadar ismi yazılacak. Örneğin önceki senelerde 3 defa kayıt yaptırmış fakat kazanamamış adayların isimi kurada 9 defa, 4 defa kayıt yaptırmış fakat kazanamamış adayların isimi 16 defa, 5 defa kayıt yaptırmış fakat kazanamamış adayların isimi ise 25 defa listeye yazılacak. Bu sene ilk defa kayıt yaptıran adayların isimi ise sadece 1 defa listede olacak. Buna göre önceki senelerde kayıt yaptıran ve kazanamayan adayların kurada çıkma ihtimalleri arttırılmış olacak.

HAC KURALARI CANLI YAYINLANACAK

Geçtiğimiz sene yapılan uygulamanın tekrarlanacağı çekiliş programında kuralar çekiliş salonuna gidemeyen adaylar için internetten ve televizyondan canlı olarak yayınlanacak. Çekilişler TRT’ye ait Diyanet kanalının TV ekranlarından ve kuruma ait internet organlarından takip edilebilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz