2018 Yılında kamuda 110 bin kişilik personel kadrosu açılıyor

İstihdam seferberliği ile birlikte, 2018’de kamu kurum ve kuruluşlarına 110 bin yeni personel alınacak. Kadrosu belli olan bazı bakanlıkların alacağı kişi sayısı 40 bini geçiyor.


Türkiye’de işsizlik oranı çok yüksek. Eylül itibarıyla yüzde 10.6. Ekonominin iyi gidip gitmediğinin en mühim göstergelerinden birisi olan işsizliği azaltabilmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde, geçen sene istihdam seferberliği başlatıldı. Artı 1 istihdam yaratana teşvikler verildi. 2018’de de artı 2 istihdam yaratana yeni teşvikler yolda. İşsizlikte hedef tek hane.

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Özel sektör ile beraber yürütülen bu gayretlerin yanında, kamuya da yeni alımlar sürecek. Pek çok bakanlık, bu sene yeni istihdam için kadro açtı. Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde 2018’de kamuya 110 bin kişi daha alınacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın devamında bazı bakanlıkların kaç kişi alacağına ilişkin bilgiler, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmen duyurulan kadro 40 bini aşıyor. (Posta)

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Sağlık Bakanlığı 2018 senesinde 55 bin yeni personel alacağını duyurdu

Sağlık Bakanlığı 2018 senesinde 55 bin yeni personel alacağını duyurdu

Sağlık Bakanı Demircan, 2018 senesinde yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık görevlisi ve çalışan alacaklarını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz