3.5 Milyon Suriyeli için konutlar yapılıp yerleşimleri sağlanacak!

Erdoğan, Türkiye’ye sığınan 3.5 milyon Suriyeli için kalıcı konutlar yapılıp verileceğini ve Suriyelilerin artık kalıcı konutlarda yaşayacağını söyledi.


Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yaşayan ortalama 3.5 milyon Suriyeli için yaşama geçirilecek yeni projeyi milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda açıkladı.

Bölgede güvenli alanların yaratılmasının önemini vurgulayan Erdoğan, projeyi, “Güvenli alanlar yarattığında çadır şehirleri artık kurmayacağız. Hem kendi bölgemizde hem de sınırın öbür tarafında kalıcı konutlar kuracağız. Burada yaşayan Suriyeli vatandaşları da yeni oluşturacağımız kalıcı konutlara yerleştireceğiz. Artık evlerde yaşayacaklar” sözleriyle anlattı.

Erdoğan projeyle 3.5 milyon Suriyeli mültecinin bir an önce kendi topraklarında yaşaması için de adım atılmış olacağını belirtti.

AFAD’ın 29 Ocak’ta güncellediği verilere göre; Türkiye’de 10 ilde kurulan 21 çadır ve konteyner şehirde ortalama 240 bin Suriyeli barınırken, Türkiye’de toplam 3 milyon 466 bin 263 Suriyeli bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz