Mersin'de dolandırıcılık yapan 32 şüpheli yakalandı

Emniyet güçleri dolandırıcılara göz açtırmıyor. Bu kez adres: Mersin. Dolandırıcılık şebekesindeki 32 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Mersin'de dolandırıcılık yapan 32 şüpheli yakalandı

Polis, Mersin'in güneyinde karmaşık bir dolandırıcılık şebekesine karıştığı iddia edilen 32 kişiyi yakaladı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonda, çeşitli dolandırıcılık planlarını kapsayan bir dolandırıcılık ağı ortaya çıkarıldı ve toplamda 180 milyon lira (5,6 milyon dolar) ele geçirildi.

Mersin polisinin öncülüğünde yürütülen soruşturmada, daha önce kent sakinlerini aldatıcı yöntemlerle mağdur eden dolandırıcılık şebekesinin faaliyetleri takip edildi.

Yetkililere göre şüpheliler, sahte web sitelerindeki sahte reklamlardan yararlanarak bungalov evler, elektrikli aletler ve ikinci el araçlar satın almak isteyen kişileri hedef alarak planlarını düzenlediler.

Polis soruşturmasından elde edilen ilk bulgular, dolandırıcıların kurbanlarını cezbetmek için çeşitli taktikler kullandıklarını ortaya çıkardı. Yöntemlerden biri, var olmayan malların cazip derecede düşük fiyatlarla reklamını yaptıkları ünlü web sitelerine sahte bağlantılar oluşturmaktı.

Buna ek olarak, faillerin hayali bir hukuk firması için aracılık yaptıkları ve bireyleri sahte beyanlarla fon aktarmaya yönlendirdikleri iddia edildi.

Polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarına baskın yapılarak 70 cep telefonu, 4 ruhsatsız silah, farklı kişilere ait 62 banka kartı ve bir miktar nakit ele geçirildi.

Aralarında suç örgütünün sözde liderinin de bulunduğu yakalanan şüpheliler, sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

Mersin'de dolandırıcılık yapan 32 şüpheli yakalandı