Şişli'deki yürüyen merdivende yaralanan işçi öldü

İstanbul'un ilçesi Şişli'de metrodaki yürüyen merdivenlerin bakım çalışmaları esnasında ağır yaralanan bir işçi hastanede yaşamını yitirdi.

Şişli'deki yürüyen merdivende yaralanan işçi öldü

İstanbul'un Şişli ilçesindeki Zincirlikuyu Metrobüs Durağı'nda istasyona iniş için kullanılan yürüyen merdivende işçiler tarafından bakım çalışması yapılıyordu. Ekipteki işçilerden Buğrahan B. (31), henüz bilinmeyen bir sebeple yürüyen merdivenin çalışması sonucu sıkıştı. İhbar üzerine iş kazası yaşanan yere sağlık, itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. 

İtfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yürüyen merdivenden çıkarılan işçi Buğrahan B., ambulansla Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Batuhan B. kurtarılamadı. 

Öte yandan, meydana gelen iş kazasına ilişkin olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı. İBB açıklamasında, "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı Gayrettepe İstasyonu'nda saat 16.47’de yüklenici firma AKE Asansör tarafından yürütülen bakım çalışması sırasında talihsiz bir iş kazası yaşanmış, firma çalışanı bakım personeli kazada hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm AKE ailesine başsağlığı dileriz" denildi.

Şişli'deki yürüyen merdivende yaralanan işçi öldü