Yerel seçim tartışmalarında ölüm ve yaralanmalar

Yerel seçim tartışmalarında ölüm ve yaralanmalar tüm Türkiye’yi sarstı…

Yerel seçim tartışmalarında ölüm ve yaralanmalar

Yerel seçim tartışmalarında ölüm ve yaralanmalar tüm Türkiye’yi sarstı…

31 Mart'ta en az üç kişinin hayatını kaybetmesi ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla yerel seçimler öncesinde ve sırasında yaşanan anlaşmazlıklar ölümcül bir hal aldı.

SEÇİM GÜNÜ KANA BULANDI

Siirt'te oy verme işlemleri sırasında iki grup arasında çıkan silahlı ve taşlı çatışmada 1 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

İl merkezinin Konacık köyünde oy verme işlemi sırasında çıkan tartışmada 3 kişi yaralandı. İhsan Altın olduğu öğrenilen yaralılardan biri, tedavi altına alınırken hayatını kaybetti. Yetkililer, bir şüpheliyi yakalayarak olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu arada, Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı kırsal bir mahallede ateşli silahlar ve taşlarla çıkan şiddetli çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 12 kişi de yaralandı. Kurşunla yaralanan 44 yaşındaki Emin Çelik hayatını kaybetti.

Çatışmaların devam etmesi nedeniyle sağlık ekipleri olay yerine ulaşmakta güçlük çekerken, bölgeye takviye jandarma ekipleri sevk edildi.

Seçim öncesi yaşanan ayrı bir olayda Yusuf Yiğit, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde eğlence sırasında amcasının oğulları tarafından vurularak öldürüldü.

Yiğit'in, akrabalarıyla bağlantısı olmayan bir muhtar adayına verdiği iddia edilen desteğin saldırıyı tetiklediği, bunun sonucunda Yiğit'in ölümüne ve aralarında 3 yaşında bir çocuğun da bulunduğu iki kişinin de yaralanmasına yol açtığı iddia edildi. Yetkililer olay yerinden kaçan şüphelilerin peşinde.

İstanbul Arnavutköy'de muhtar adaylarının yakınları arasında çıkan tartışma, okul bahçesinde kavgaya dönüştü. Polis ve güvenlik personelinin durumu kontrol altına almakta zorlanması, çatışmaların yoğunluğunu vurguladı.

Benzer şekilde Düzce'nin Kiremitocağı Mahallesi'nde de rakip muhtar adaylarını destekleyenler arasında çıkan çatışmaya polis biber gazıyla müdahale etti. Bir ilkokulda meydana gelen tartışma, yetkililerin düzeni sağlamaya çalışması sırasında çok sayıda kişinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.

Yerel seçim tartışmalarında ölüm ve yaralanmalar