5 ay içinde 115 çocuk hamile kalınca bakanlık harekete geçti!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İstanbul’da, bir hastanede 5 ay süresinde 115 hamile çocuğun kayıtlara geçmesiyle alakalı açıklama yaptı. Demircan, ‘Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak’ ifadelerini kullandı.


Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun saptandığını duyurmuştu. Kayıtlara göre, hamile oldukları belirlenen 115 çocuktan 77’sinin 15 yaşın üzerinde, 38 çocuğun 15 yaşından önce hamile kaldıkları anlaşıldı.

Haberde “bu kayıtların polise bildirilmediği; savcılığın talebiyle sorumlu başhekim yardımcısı Dr. A. A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. için soruşturma izni istendiği, valiliğin 4 Aralık 2017 tarihli yazısıyla iki görevli ile ilgili soruşturma izni verilmediği, vaziyeti savcılığa bildiren hastane görevlisi ile ilgili ise inceleme başlatıldığı ve görev yerinin değiştirildiği” iddiaları yer almıştı.

Bakan Demircan’dan açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan konuyla alakalı açıklama yaptı. Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak’ şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

18 yaş altı gebelikle ilgili bakanlıktan açıklama!

Sağlık Bakanlığı, basında yer alan 18 yaş altı gebelikle alakalı "Türkiye'yi Sarsacak Utanç Listesi" başlıklı haber üzerine bir açıklama gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz