6 Yaşında 10 milyon takipçisi var, 11 milyon dolar kazandı!

6 yaşındaki Youtuber Ryan, Youtube hesabından oyuncak değerlendirmesinde bulunduğu Ryan ToysReview isimli kanalıyla geçen sene 11 milyon dolar kazandı.


Oyuncak merakıyla bilinen Ryan adlı çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üstünde yayınlamaya başlayınca meşhur oldu. 6 yaşındayken 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen sene 11 milyon dolar gelir elde etti.

11 MİLYON DOLAR KAZANDI

Forbes’un yayınladığı senenin çok kazanan Youtube ünlüleri listesinde Ryan ToysReview kanalı vergi öncesi 11 milyon dolarlık gelirle, Smosh ile beraber 8. sırayı paylaştı.

4 yaşındayken oyuncak videoları izlemeye başlayan ve ardından ailesine neden kendisinin oyuncak yorumlamadığını soran Ryan, 2015 senesinin mart ayında kanalını açmıştı. Kanal neredeyse her gün bir değerlendirme yapıyor.

10 MİLYON TAKİPÇİSİ VAR

2015 temmuz ayında yayınladığı bir videonun popüler olmasıyla ünü artan Ryan ToysReview kanalı şu ana dek 800 milyon izleyiciye ulaşmış vaziyette. Ryan’ın ünün borçlu olduğu video ise “GIANT EGG SURPRISE” yani “büyük yumurta sürprizi” adındaki, Pixar’ın otomobil serisinden 100 tane oyuncağın bulunduğu kutuyu açtığı bir video.

Kanalda artık oyuncakların yanı sıra çocuklara yönelik gıda ve öbür ürünler de sergileniyor. 10 milyon takipçisi olan kanalın yalnızca reklam gelirinden aylık 1 milyon dolar kazandığı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir
Youtube’dan Para Kazanmak Artık O Kadar Kolay Değil!

Youtube’dan Para Kazanmak Artık O Kadar Kolay Değil!

İnternetin en büyük video sitesi YouTube, videolar üzerinden gelir elde etme standartlarını değiştireceğini duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz