7 ilde kuvvetli sağanak alarmı! İkinci dalga gelebilir

İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından gözler Meteoroloji tarafından yapılacak olan açıklamaya çevrildi. Merakla beklenen açıklama akşam saatlerinde geldi. 7 ilde kuvvetli sağanak alarmı veren meteoroloji İstanbul için de güneşli bir gün müjdesi vermedi. Hava İstanbul’da her an yağmura hazır.


7 ilde kuvvetli sağanak alarmı! İkinci dalga gelebilir

7 ilde kırmızı alarm

İstanbul’un tüm semtlerinde etkisini gösteren sel felaketi sonrasında meteoroloji tarafından yapılacak açıklama merakla bekleniyordu. Hava durumunun daha iyi olmayacağını açıklayan meteoroloji İstanbul ile birlikte 7 ilin daha risk grubunda olduğunu ve kuvvetli sağanak beklendiğini açıkladı. Meteoroloji verilerine göre Zonguldak, Kastamonu, Bartın ve Karabük’ün yanı sıra Sakarya, Düzce ve Kocaeli’de de kuvvetli sağanak bekleniyor.

İkinci dalgaya hazır olun

Sel felaketine karşı vatandaşların hazırlıklı olmasını söyleyen yetkililer İstanbul’da da hava durumunun çok bulutlu olduğunu, her nem doygunluğa ulaştığında tekrar sağanak başlayabileceğini söylediler. İstanbul’da ev ve işyerlerinde ciddi hasarlara yol açan sel felaketi sonrasında yaralar sarılırken ikinci bir sel dalgasının gelmesi zararı toplamda iki katına çıkaracak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Adana’da sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi

Adana’da sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi

Adana’da etkili olan sağanak yağmur sebebiyle tarım alanları sular altında kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz