75 yaşındaki adamı evlenme vaadiyle kandırıp soydu!

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 75 yaşında olan İbrahim T.’yi evlenme vaadiyle kandıran 37 yaşındaki Nurhan Partar, 6 bin lira değerinde altın aldırdı. Daha sonra yaşlı adamı bir pansiyona getiren kadın burada alkol ikram ederek İbrahim T.’nin sarhoş olmasını sağladı ve üzerindeki 10 bin lirayı alarak kaçtı.


Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, İbrahim T.’yi (75) evlenme vaadiyle kandırarak 6 bin lira değerinde altın takı aldırdığı, sonrasında götürdüğü pansiyonda sarhoş edip, altınlarla beraber üzerindeki 10 bin lira parayı alıp kaçtığı iddia edilen Nurhan Partar (37), jandarma tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Partar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Uyandığında soyulduğunu anladı

Olay, geçen pazartesi günü, Karahayıt Mahallesi’ndeki bir pansiyonda yaşandı. Pansiyonda sabah uyandığında soyulduğunu fark eden İbrahim T., jandarmaya başvurdu. İbrahim T., evlenme vadiyle kandırılıp götürüldüğü pansiyonda, kendisiyle evleneceğini belirten bir kadın tarafından, 6 bin lira değerinde altın takı ile 10 bin lira nakit parasının gasp edildiğini belirtti. Kadının eşgalini belirleyip çalışma başlatan jandarma ekipleri, pansiyonun bulunduğu bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yaşlı adamı gasp ettiği söylenen kadının, Nurhan Partar olduğu belirlendi. Partar, dün Pelitlibağ Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı.

İki gün görüştük, evlenelim dedi

Eşini daha önce kaybeden İbrahim T. jandarmaya verdiği ifadesinde, Nurhan Partar’ın kendisini evlenme vadiyle kandırdığını anlatarak, “Ben Bayramyeri Meydanı’nda otururken, yanıma yaklaşan kadın beni çok beğendiğini belirtti. Sonrasında 2 gün görüştük. Daha sonra benimle evlenmek istediğini belirtti, kabul ettim. Evlenmek için önce sarrafa giderek 6 bin lira değerinde yüzük ve bilezikler aldık. Bana devamlı alışveriş yaptırıyordu. Ben de yanıma, bankadan çektiğim parayı aldım. Daha sonra pansiyona gitmek istedi. Karahayıt’ta gittiğimiz pansiyonda bana içki içirip, sarhoş etti. Kendimden geçmişim, sabah uyandığımda evlenme vadiyle kandırılıp, gasp edildiğimi anladım, şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Jandarmadaki sorgusunda suçunu kabul ettiği öğrenilen Nurhan Partar’ın üstünde yapılan aramada, yaşlı adamdan gasp ettiği altınlar ve paralar bulundu. Adliyeye sevk edilen Nurhan Partar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz