9 Yaşındaki öğrenciye öğretmeninden ödev dayağı!

Adana’da meydana gelen olayda 9 yaşındaki öğrencinin öğretmeni tarafından ödevini çantasına geç koyduğu söylenerek darp edildiği iddia edildi. Çocuğun önce cetvelle daha sonra iste arka arkaya tokatla dövüldüğü söyleniyor.


Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde 5 Şubat günü yaşandı. Babası Süleyman Güngör tır şoförü, annesi Saide Güngör (32) ise ev hanımı olan 9 yaşındaki 3. sınıf öğrencisi H. Güngör, eğitim gördüğü Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’na gitti.

Ders esnasında sınıf öğretmeni İ.M., öğrencisi H. Güngör’e ödevini çantasına koymasını istedi. Fakat H. Güngör biraz gecikince, öğretmeni bu vaziyete kızarak önce öğrencinin eline cetvelle vurup daha sonra da ensesine tokat attı. Fakat Güngör, öğretmeni ensesine vururken çekilince boynun alt tarafında da darba bağlı kızarıklıklar oluştu.

Güngör, dersi bittikten sonra evine geldi. Annesi oğlunun vücudundaki kızarıklıkları fark edip vaziyeti öğrenince okula giderek müdüre bu vaziyeti şikayet etti. Öğretmen iddiaya göre cetvel ile vurduğunu kabul etti fakat kızarıklığı kendisinin yapmadığını ileri sürdü. Anne şikayetçi olduğunu belirtti. Okul yönetimi ise olayla alakalı inceleme başlattı.

“Asker olmak istiyor ama okula gidemiyor”

Yarıyıl tatili bittikten sonra eğitim ve öğretimin başladığı ilk gün yaşanan bu olaydan dolayı oğlunun okula gidemediğini, fakat okuyup asker olmak istediğini söyleyen Güngör, “Öğretmen ödevimi çantama geç koyduğum için beni önce cetvel ile sonra ise eliyle dövdü. Öğretmenim beni ve öbür çocukları da daha önce dövüyordu. Ben askerleri çok sevdiğim için okuyup asker olmak istiyorum ama okula gitmeye artık korkuyorum” şeklinde konuştu.

“Benim dövmediğim oğlumu başkası da dövmesin”

Anne Saide Güngör ise oğlunu çok zor koşullarda büyüttüğünü, öğretmenin daha önce de oğlunu dövdüğünü fakat bu defa vücudunda izler olduğu için dayanamadığını söyleyerek, “Ben oğluma evde bir tokat atmıyorum. Onu başkaları dövsün diyerek mi büyütüyoruz. Ben öğretmenin oğlumu dövmesini istemiyorum. Bu sebeple ondan şikayetçi olacağım” diyerek konuştu.

Konuyla alakalı Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü de inceleme başlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Aydın’da bazı camilerden müzik yayını yapıldı!

Aydın’da bazı camilerden müzik yayını yapıldı!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, merkezi sistemle ezan okunan bazı camilerin minarelerinden müzik yayını verildi.

2 Yorumlar
  1. Sayın haberci, mesleğinizden dolayı sizlere saygı duyuyorum. Ancak ısrarla yayınlanan bu tip haberler ülkemizdeki yaklaşık bir milyon öğretmeni töhmet altında bırakmaktadır. Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını zedelemektedir. İnsanların eğitim ve öğretmenlere bakış açılarını bozmaktadır. Bir eğitimci olarak bu tip haberlerin etkilerini bizler de yaşamaktayız. Tepkiler almaktayız. Her toplumun , her meslek gurubunun içinde suistimalciler olabilir. Lütfen kişilerin hatalarını tüm öğretmenlere mal etmeyin. Öğretmenlerin, veli ve öğrencilerden gördüğü şiddet bu kadar haber değeri kazanmıyor maalesf….
    Saygılar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz