ABD Başkanı Donald Trump BM Kurulu’na Hitap Etti

ABD Başkanı Donald Trump, yönetime geldiğinden bu yana ilk defa BM Genel Kurulu’na konuştu. Trump’ın gündeminde Kuzey Kore ve DEAŞ vardı.


ABD Başkanı Donald Trump BM Kurulu’na Hitap Etti

ABD Başkanı Donald Trump ilk defa Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitap etti. Türkiye dahil onlarca ülkenin katılımının olduğu BM Genel Kurulu bugün Erdoğan ve diğer liderlerin katılımı ile gerçekleşirken, görüşmelerin halen daha devam ettiği ve siyasilerin konuşmalarını sürdürdükleri ifade edildi. ABD Başkanı Donald Trump tarihte olduğu gibi kendilerinin hiçbir şey elde edemedikleri anlaşmalara girmeyecek olduklarının net mesajını vererek dünyaya meydan okurken, sadece kendilerine yarayacak ve kar getirecek olan anlaşmalar yapacak olduklarını açıkladı. Terörizme karşı birlikte çalışılması ve önüne geçilmesinin mümkün olduğunu aktaran Başkan Trump, sert açıklamalarını tüm dünyaya duyurdu.

KUZEY KORE’Yİ YOK EDECEKLERİ KONUSUNDA UYARDI

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore konusunda ise Kuzey Kore’nin bir an önce durdurulması konusunda çalışmalar yaptıklarımı, gerektiği an Kuzey Kore’nin tamamını yok etmekten çekinmeyecek olduklarını açıkladı. Ayrıca Trump, Kuzey Kore’nin sergilemiş olduğu tutumun ABD tarafından kabullenilemeyecek cinsten olduğunu söyledi.

HER TÜRLÜ TERÖRE KARŞIYIZ DEDİ

Trump büyük bir açık sözlülük ile DEAŞ, terör, İslamiyet adı altında terörü dünyaya yayıp kendilerine zarar veren terör örgütlerini durduracak olduklarını, ancak bunun hızının kendi çıkarlarına uygun olarak ayarlanacağını söyledi. Başkan Trum’ın konuşması genellikle dünya gündeminde olan DEAŞ terör örgütü ve kendilerine her fırsatta tehditler savuran Kuzey Kore ile ilgili oldu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz