ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye Seyahat Uyarısı

ABD tarafından vatandaşlarına yapılan uyarıda Türkiye’ye gitmemeleri konusunda uyarı yapıldı. Uyarıya gerekçe olarak can güvenliğinin olmadığı söylendi.


ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye Seyahat Uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika uyarı açıklamasında ABD vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat etmemesi konusunda uyarıda bulunuldu. Son döneme bomba patlaması ve benzeri terör olaylarında azalma olmasına rağmen iddialara göre alınan istihbarat sonucunda ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bu uyarıyı yapmış olabilecek olduğu ve Güneydoğu bölgesinden gelebilecek olan terör saldırılarına karşı özellikle Doğu bölgelerine seyahat edilmemesi uyarısında bulunduğu açıklandı. Yapılan açıklamada ABD vatandaşlarının can güvenliğinin sağlanmasının zor olduğu, Türkiye’de olan ABD vatandaşlarını gece kulübü, bar, turistlik yerler ve benzeri toplum alanlarına girilmemesi ve gidilmemesi uyarısında bulunuldu.

OHAL KONUSUNA DEĞİNDİLER

Aylar sonra ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de OHAL süresince milyonlarca insanın güvenliğini ve refahını etkilediğini, bu uygulamanın endişeli bir şekilde takip edildiği gibi Türkiye’nin de sürekli olarak ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından takip edildiği açıklandı. Yapılan açıklama Türkiye’ye gelecek olan turist sayısını etkileyecek olurken, zaten hali hazırda 2-3 seneden beridir güvenlik ve hükümetin bazı adımlarından dolayı ABD ve benzeri ülkelerin vatandaşlarının Türkiye’yi tercih etmediği bilinmekte.

TURİZM ETKİLENECEK

Geçtiğimiz dönemlerde de çeşitli ülkeler tarafından benzeri açıklamalar yapılmış ve bu açıklamalar sonucunda ülkeye gelen yabancı sayasında ciddi düşüşler meydana gelmişti. ABD tarafından yapılan bu uyarının da turizm sektörünü baltalayacağı ve gelen turist sayısını olumsuz yönde etkileyerek ekonomiye zarar vereceği düşünülüyor. Yapılan uyarı ile ilgili Türk makamlarından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz