ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Eski Başkanı Bush, yeni yazdığı kitapta ABD başkanı Donald Trump ile alakalı fikirlerini ortaya koydu. Bush tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Trump için kitapta ağır ifadeler bulunuyor.


ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

Eski ABD başkanlarından George H.W. Bush ve George W. Bush, yeni kitaplarında Başkan Donald Trump ile ilgili sert ifadelerde bulundu.

Beyaz Saray’ın eski sakinleri ABD’nin 41 ve 43’üncü baba-oğul Cumhuriyetçi başkanları George H.W. Bush ve George W. Bush, yeni yayınlanacak kitaplarında Başkan Donald Trump ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu. Tarihçi yazar Mark Updegrove tarafından 14 Kasım’da yayınlanacak kitaptaki açıklamaların daha fazla tartışılacağı yorumları yapılıyor. Önümüzdeki hafta raflarda olacak olan kitapta, iki eski ABD Başkan Donald Trump’ı ağır biçimde eleştirdikleri ve 93 yaşındaki Baba Bush’un Trump için “kendisi bir darbe ve saçmalık” dediği ifade ediliyor.

İki eski ABD başkanı, Trump’ın Cumhuriyetçi Partiye getirdiği değişikliklerden endişe duydukları söylendi. Baba Bush, kitapta “Onu sevmiyorum, onun ile ilgili pek fazla bir şey bilmiyorum, ancak onun bir darbe ve saçmalık olduğunu biliyorum. Onun lider olduğundan oldukça fazla heyecan duymuyorum” dediği söylendi. George W. Bush’un, kitapta Başkan Trump ile ilgili, “Bu adam başkan olmak ne anlama geldiğini bilmiyor” dediği söylendi.

George H.W. Bush’un, Trump’a oy vermediği ve Hillary Clinton’a oy verdiği, oğlu Bush’un ise başkanlık seçiminde kimse oy kullanmadığı ve sadece oy pusulasında olan Cumhuriyetçiler için oy verdiği söyleniyor.

12 günlük Asya gezisinin çıkan Donald Trump ise, baba-oğul Bush’un kitabına henüz yanıt vermedi. Trump’ın Asya gezisi dönüşünde vereceği yanıt merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir
Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

Suudi Prensten Skandal Açıklama: Arkamda Trump Ailesi Var!

11 prensin tutuklanmasıyla dünya gündemine gelen Suudi Arabistan'da, veliaht prens Salman'ın sözleri olay yarattı. Salman, "Trump ailesi arkamda" ifadelerini kullanarak adeta düşmanlarına meydan okudu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz