ABD Konsolosuğu’nda vize başvuruları başladı

ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizi sebebiyle başvuru yapamayanlar, ABD’nin kısıtlı vize başvuruları almaya başlamasıyla konsolosluk yolunu tutu.


ABD Konsolosuğu’nda vize başvuruları başladı

Amerika ile Türkiye arasında kısıtlı vize müracaatları yapılmaya başlanmasının sonrasında ABD Konsolosluğu’nda hareket bugün başladı. Yasağın kısmi olarak kalktığı ikinci günde bazı vatandaşlar vize alırken kimileri da kapıdan döndü.

ABD ile Türkiye arasında çıkan vize krizinde meydana gelen yeni gelişmenin sonrasında vatandaşların vize başvurusu yapabileceği açıklanmıştı. ABD’nin Türkiye’deki temsilciliklerinden sınırlı da olsa vize başvurusu almaya başlaması ardından Türkiye de “kısıtlı” müracaatları başlattı. Müracaatların başlamasının sonrasında uzun süredir hizmet vermeyen ABD Başkonsolosluğu kapılarını vatandaşlara açtı. Sabahın erken saatlerinde vatandaşların gelmesinin sonrasında konsolosluk hareketlenmeye başladı. İşlemlerini yaptırmaya gelen bazı vatandaşlar vizelerini alırken kimileri da kapıdan döndü.

“TEŞEKKÜR ETTİLER VE VİZEMİZİ VERDİLER”

Vizesini alan bir vatandaş, “Vizeyi aldığım için mutluyum. Turist gezi başvurusu yaptım. Herhangi bir problem çıkmadı. Rutin sorular sordular, rahatlıkla cevapladık. Daha öncede gitmiştim. Teşekkür ettiler ve vizemizi verdiler. Günaydın dediler bende günaydın dedim. Problemi bize yansıtmadılar, herhangi bir problem yok” şeklinde konuştu.

“VİZELERİN ASKIYA ALINMASI KÖTÜ, TURİSTİK OLARAK DAHİ GİDEMİYORUZ”

Vizeyi alamayan Seher Sarıç, “Vize için geldim ama alamadım. Neden olduğunu bilmiyorum kimseye sanırım vermiyorlar. Kısıtlamalar devam ediyor. Başvurdum sonra müracaatlar askıya alındı. Çağırdılar ama olumsuz cevap verdiler. Vizelerin askıya alınması kötü bir vaziyet, turistik olarak dahi gidemiyoruz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD'nin YPG'li teröristlerden ordu kurma kararıyla alakalı "Türkiye'nin Suriye'deki endişelerini önemsiyoruz. PKK kaygılarını anlıyoruz." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz