ABD Sağlık Bakanı Tom Price istifa etti

Ekonomisi ile dünyanın en güçlü devleti olan ABD yapmış olduğu kemer sıkma politikalarını fazlaya kaçırınca ABD Sağlık Bakanı Tom Price istifasını sundu.


ABD Sağlık Bakanı Tom Price istifa etti

Dünyanın en büyük ekonomik gücü ve savaş gücü konumunda olmasına rağmen yetkililere en ufak bir harcamada dahi engeller getiren ve yetkililerin kamuya ait yaptıkları harcamaların dışında kamu mallarını kullanmak, devletin kasasından para çıkaracak olan adımlar atacak olmaları durumunda Amerikan vatandaşları ciddi bir şekilde bu durumu izliyor ve yargılama kurumları ilgili kişi ve kişiler hakkında soruşturmalar başlatıyor. Bunlardan en sonu ise ABD Sağlık Bakanı Tom Price ile birlikte yaşandı.

DONALD TRUMP UYARMIŞTI

Başkan Donald Trump, aylık olarak 1 dolar maaş alıp kendisine ait özel jet ve uçaklarını kullanırken, ABD Sağlık Bakanı Tom Price tarafından sürekli olarak olmasa da zaman zaman kamu malı olan uçakların kullanılması ve kamu harcamaları konusunda tutarsız davranmasından dolayı yeni adımların atıldığı ve yapılan uyarıların ardından istifasını sunduğu ve Başkan Trump’ın bu konuda ABD Sağlık Bakanı Tom Price tarafından kendisine yapılan istifa teklifinin kabul edildiği açıklandı.

BEYAZ SARAY AÇIKLAMA YAPTI

ABD Sağlık Bakanı Tom Price hakkında bugün son dakika açıklaması olarak Beyaz Saray, yaşanan kritik durumun ardından Başkan Trump ile görüşen ABD Sağlık Bakanı Tom Price’ın istifa onayının Trump tarafından kabul edildiği ifade edildi.Son 6 ay içerisinde ABD’de onlarca yetkili Başkan Trump faktörü dolayısı ile istifa etmiş ve bu istifalar ABD basını başta olmak üzere tüm dünyada medyada kendisine geniş çaplı büyük bir yer bulmuştu.

Federal bütçeye milyonlarca dolarlık paralar ödeten ve ABD vatandaşlarından tepki çeken ABD Sağlık Bakanı Tom Price’ın yeni görevinin siyasi olmasının beklenmediği ve emekliye ayrılmasının tahmin edildiği iddia edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz