ABD Suriye’ye hava saldırısı düzenledi! Esad’ın generali öldürüldü

ABD jetleri Suriye ordu birlikleri ve Hizbullah milislerine karşı hava harekatı düzenledi, saldırıda rejime bağlı General Haydar’ın da öldüğü bildirildi.


ABD Suriye’ye hava saldırısı düzenledi! Esad’ın generali öldürüldü

ABD ile Suriye’deki Şam rejiminin karşı karşıya geldiği büyük çatışmada Beşar Esad’ın bir generalinin öldüğü gün yüzüne çıktı. General Yusuf Ayaş Haydar’ın öldüğü, gece saatlerinde açıklandı.

Yerel kaynaklar, Deyr ez Zor çevresinde tarafların gece saatlerinde tekrardan çatışmaya girdiğini bildiriyor.

Esad’a bağlı birlikler ve Hizbullah milislerinin hafta içinde Deyr ez Zor’daki bir YPG/ABD üssüne saldırıya geçmesi üstüne, Amerikan savaş uçakları havalanmıştı.

Tankların da yer aldığı ortalama 500 kişilik rejim kuvvetlerini bombalayan ABD, en az 100 kişinin öldüğünü duyurmuştu.

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’yi destekleyen ABD, iç savaş ülkesinde ilk defa bu çapta bir saldırı ile yüz yüze geldi.

Bir öbür terör örgütü IŞİD’in bölgeden çıkarılmasıyla 2017 sonbaharında Deyr ez Zor çevresine yerleşen YPG’liler, halihazırda ABD desteğiyle ülkenin en mühim petrol sahasını kontrol ediyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz