ABD Suriye’yi Vurdu, Piyasalar Ne Oldu?

Suriye’ye füze saldırısı yapan ABD, jeopolitik endişe ile piyasalarda hareketli saat yaşadı. Petrol ve altın fiyatlarında ve Dolar/TL bazında yukarı yönlü hareket haline geçtiği görüldü. ABD’nin askeri hamlesi piyasalara nasıl bir izlenim bırakacak?


ABD Suriye’yi Vurdu, Piyasalar Ne Oldu?

ABD’nin Suriye’yi vurmasıyla beraber piyasada en büyük etki altın fiyatlarına yansıdı. Güvenli liman olarak görülen altın, küresel piyasalarda yükselişe geçti. Altının ons fiyatı 1265 Dolar’a çıkarken, Suriye’yi vurduğu esnada 1250 Dolar’da alıcı buluyordu. yüzde 1’lik bir yükseliş olduğu görüldü.

Kapalıçarşı’da Rekor

Altın fiyatları küresel piyasalar ile paralel olarak yükselişini sürdürdü. Gram altın fiyatı 151,50 seviyelerinde olurken, çeyrek altında 247,70 TL ve yarım altın 495,50 TL’den satış görüyor.

Dolar 3,74’ü Gördü

Dün kapanış saatlerinde 3,71 olan Dolar, Suriye’nin vurulmasıyla beraber 3,74’ü gördü. Türkiye’nin piyasaların güne başlamasıyla birlikte kur 3,73 ile el değiştirdi. Aynı zamanda Euro 3,97 oldu.

Petrol Yükseldi

Akaryakıt fiyatlarında Brent petrolün varil fiyatı 1 Dolar’a yakın artış ile 54 Dolar’ı aştı. ABD’de hafif petrol varil fiyatı 51 Dolar’ı geçtiği görüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz