ABD ve Küba arasında gerginlik

Washington yönetimi ile Küba arasında çıkan gerginlik iki ülkeyi savaşa sürükleyebilecek derecede. İddialara göre Küba ülkeye gelen diplomatlara sonik cihaz saldırısı yapıyor.


ABD ve Küba arasında gerginlik

Washington yönetimi son aldığı karar ile birlikte ABD vatandaşlarının korunmasını sağlamak ve olası tehditlerden uzak durmalarını sağlayabilmek amacı ile birlikte vatandaşlarını uyardı. Küba’nın Başkenti Havana’da yaşayan ve görev yapan 21 ABD’li diplomatın neredeyse tamamına yakının bir anda gizemli bir şekilde işitme kaybına uğraması ve bunun aynı zaman ve günde olmasının ardından Washington yönetimi diplomatların Havana yönetimi tarafından sonik cihaz saldırısına uğratılmış olabileceklerini açıkladı. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Washington yönetiminin elinde şuanda net bir kanıt bulunmuyor. Ancak konu ile ilgili detaylı bir araştırma başlatıldığı söyleniyor.

İKİ ÜLKE ARASINDA SAVAŞ ÇIKABİLİR

Sürekli olarak sorunlar yaşayan Washington ve Havana yönetimleri, son olayın ardından daha büyük sorunlar yaşayacaklar gibi görünüyor. ABD tarafından Küba’nın diplomatlar üzerinde sonik cihaz saldırısı kanıtlanırsa iki ülke arasında savaşın dahi çıkmasının bir ihtimal dahilinde olduğu tahmin ediliyor. Konu ile ilgili detaylı bir inceleme başlatan Washington yönetiminden gelecek haberler iki ülke ilişkileri arasındaki kader noktası olacak.

WASHİNGTON YÖNETİMİ SANİYESİNDE YOK EDEBİLECEK GÜCE SAHİP

Dünyanın bir numaralı süpergücü konumunda olan ve gerek askeri, gerek ekonomik olarak dünyanın lider ülkesi olarak bilinen ABD’nin Küba’ya karşı 2 büyükelçisini acil olarak sınır dışı etmesinin ardından tek bir füze ile Küba’yı tamamen yok edebilecek olduğu biliniyor.  ABD’li diplomat ve ailelerin tedavilerinin ise yapılmaya başlandığı belirtilmiş durumda.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz