ABD ve Kuzey Kore Arasında Sert Atışma

ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerilim gün geçtikçe artarken her iki ülke liderinden de akıl almaz açıklamalar gelmeye devam ediyor.


ABD ve Kuzey Kore Arasında Sert Atışma

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri arasında ciddi söz düellosu devam ediyor. Dünyanın en büyük nükleer gücü konumunda olan ABD ve Rusya’ya karşı olarak kendisini korumak ve daha fazla savaş gücüne sahip olmak isteyen Kuzey Kore’nin nükleer bombalarını günden güne daha fazla arttırması dünyanın büyük sorunlar yaşamasına neden oluyor. ABD ve Kuzey Kore’nin arasında yaşanan nükleer bomba tartışmaları ise gelecekte büyük bir savaşın yaşanmasına sebep olabileceğinden, ABD müttefikleri ile birlikte bunun önüne geçmek için çabalıyor.

AKIL HASTASI BUNAK

ABD Başkanı Donald Trump hakkında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un tarafından yapılan “akıl hastası bunak!” ifadelerinin ardından Başkan Trump’ın tepkisini sert oldu. Başkan Trump, Jong-un’u “halkını açlığa ve ölüme mahkum eden roket adam” ifadeleri ile yanıt verirken, “roket adam” ifadesine Kim Jong-un tarafından yanıt verilmezken,  Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-hu, Başkan Trump’ın köpekler gibi havladığını ve köpek havlamasından korkmamak gerektiğini belirtti. Başkan Trump ise geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore’yi tamamen yok edebileceklerini açıklamıştı.

AÇIKLAMALAR ÇİRKİNLEŞTİ

Her iki devlet başkanının birbirlerine bu şekilde eleştiriler yapıp takma isimler kullanması dünya basınında manşetlere taşındı ve vatandaşların tepkisini çekti. Sokak ağzı ile birbirlerine hitap eden liderler hakkında gelen yorumlarda son derece olumsuz olmaya başladı. İki liderin birbirlerine kullandıkları ifadeler trajik bir şekilde herkesi güldürüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz