ABD’de grip hastalığı yüzünden ölenlerin sayısı artıyor!

ABD’yi saran grip salgını can almaya devam ediyor. Son bir haftada ölen çocukların sayısının 16’ya yükselmesiyle birlikte Ekim ayından bu yana salgın yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı da 53’e yükseldi.


ABD’de grip hastalığı yüzünden ölenlerin sayısı artıyor!

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerinden (CDC) yapılan haftalık açıklamada, son 7 günde ABD genelinde 16 çocuğun daha gripten dolayı öldüğü bildirildi. Bu vaziyette ekim ayından bu yana grip sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısının 53’e çıktığı kaydedildi.

2010’DAN BU YANA EN YÜKSEK RAKAM

CDC Başkan vekili Anne Schuchat, 2010’dan bu yana grip kaynaklı hastaneye müracaat istatistiklerinde, bu sene en yüksek rakamın görüldüğünü bildirdi.

BU SENEKİ VAKALAR ÇOK AĞIR

Açıklamada, bu sene H3N2 virüsünün yaygın olduğu, bu virüsün farklı komplikasyonlara yol açabildiği, hastaneye yatışların görüldüğü, bazı vakaların ise ölümle neticelendiği ifade edildi. Schuchat, bu seneki komplikasyon ve vakaların önceki senelere göre çok ağır geçtiğini ve hastaneye müracaatlarda riskli hasta sayısının geçen senelerden fazla olduğunu vurguladı.

Yetkililer, ABD hükümetinin griple mücadele için birçok alanda önlemler aldığını fakat herkesin kendini ve aile bireylerini gripten koruma ile alakalı hassas davranması gerektiğini kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz