ABD’de şiddetli yağışlar yüzünden 17 kişi öldü

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde şiddetli yağmurun yol açtığı sel ve heyelanda yaşamını yitirenlerin sayısının 17’ye yükseldiği, 13 kişinin ise hala kayıp olduğu açıklandı.


ABD’de şiddetli yağışlar yüzünden 17 kişi öldü

Geçtiğimiz ay Kaliforniya’da haftalarca süren yangınların sahil şeridi boyunca toprağı tutan bitki örtüsünü şiddetli biçimde tahrip etmesinin sonrasında yağışların etkisiyle yaşanan heyelan neticesi yaşamını yitirenlerin sayısının 17’ye ulaştığı, 28 kişinin ise yaralandığı söylendi. Kayıp olan 13 kişiye ise hala ulaşılamadı. Sel taşkınları ardından ağaçların devrilmesi ve enerji hatlarında oluşan hasar ardından yolların kapandığı aktarıldı. Acil kurtarma ekiplerinin, mahsur kalan insanları çatı katlarından kurtarmak için helikopter ve itfaiye ile aralıksız çalıştıkları açıklandı. Yetkililer, 100’den evin yıkıldığını, 300’den fazla evin ise hasar gördüğünü bildirdi.

Çoğu ölümün, Kaliforniya’nın Los Angeles kentinin kuzeybatısında ortalama 9 bin kişilik zengin bir yerleşim bölgesi olan Montecito’da ilçesinde yaşandığı söylendi. Santa Barbara İlçe Sözcüsü David Villalobos, yaptığı açıklamada, “Oprah Winfrey, Rob Lowe ve Ellen DeGeneres gibi meşhur kişilere ev sahipliği yapıyor” diyerek konuştu.

İlginizi Çekebilir
YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

YPG ordusu kurmaya çalışan ABD’den Türkiye açıklaması!

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD'nin YPG'li teröristlerden ordu kurma kararıyla alakalı "Türkiye'nin Suriye'deki endişelerini önemsiyoruz. PKK kaygılarını anlıyoruz." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz