ABD’den Esad rejimine Suriye’de kullanılan kimyasal silahlarla ilgili uyarı!

Esad rejimi tarafından geçtiğimiz günlerde yapıldığı iddia edilen kimyasal saldırıyla ilgili olarak ABD’den açıklama geldi. ABD kimyasal silah kullanımıyla ilgili bir kez daha uyarılarını tekrarladı.


ABD’den Esad rejimine Suriye’de kullanılan kimyasal silahlarla ilgili uyarı!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Suriye’de kimyasal silah kullanılmasıyla alakalı Esad rejimini ve destekçilerini bir defa daha uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yaptığı yazılı açıklamada, son 30 gün içinde Suriye’den gelen 6. kimyasal silah kullanımına ilişkin rapor karşısında Esad rejimini ve destekçilerini bir defa daha uyardı. Nauert, Rusya’nın desteğiyle Suriye rejiminin korunduğunu, Suriye’de bulunan bütün tarafların acilen kimyasal silah kullanımını durdurmaları gerektiğini ve sorumluların ivedilikle hesap vermesinin mecburi olduğunu söyledi.

Kimyasal saldırı raporunda İdlib bölgesindeki Saraqib kenti yakınlarında sivillere karşı klor gazı kullanıldığının belirtildiğini açıklayan Nauert, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Paris’deki sözlerini hatırlatarak Rusya’nın rejimin koruyucusu olarak hareket ettiğini bu sebeple bütün kimyasal saldırılardan sorumlu olduğunu ve sözlerini yerine getirmediğini belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz