ABD’li doktor 265 kadın sporcuya cinsel tacizde bulunmuş

ABD Olimpik Jimnastik Takımının doktoru cinsel taciz suçlaması sebebiyle 175 sene hapis cezası almıştı. Doktorun tacizde bulunduğu kadın sporcu sayısı 265’e çıktı.


ABD’li doktor 265 kadın sporcuya cinsel tacizde bulunmuş

ABD olimpik jimnastik takımının eski doktoru Larry Nassar’ın geçmişte cinsel tacizde bulunduğu bilinen kadın sporcuların sayısının 265’e çıktığı açıklandı.

Bu açıklama, Nassar’ın Michigan eyaletinin Charlotte kentinde yargılandığı davanın yargıcı Janice Cunningham’dan geldi. Savcılar, taciz edilenlerden en az 65’inin bu hafta duruşma salonunda Nassar ile yüzleşeceklerini söylüyor.

ABD'li doktor 265 kadın sporcuya cinsel tacizde bulunmuş

SUÇUNU İTİRAF ETMİŞTİ

54 yaşındaki Nassar daha önce 160’a yakın sporcunun aleyhine ifade verdiği davada suçlu bulunmuştu. Daha önce suçunu itiraf eden Nassar 175 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu da ABD yasaları gereği en az 40 yıl hapis yatacağı anlamına geliyor.

Larry Nassar’ın cinsel tacizde bulunduğu kadın sporcular arasında Olimpiyatlarda altın madalya kazanmış Aly Raisman ve Jordyn Wieber de var. Nassar halen çocuklara cinsel taciz sırasında çekilmiş fotoğrafları sakladığı gerekçesiyle çarptırıldığı 60 yıl hapis cezasını çekiyor.

TACİZE UĞRAYANLARIN EN KÜÇÜĞÜ 13 YAŞINDA

Son olarak ise Michigan eyaletinin Dimondale kentinde bir jimnastik kulübünde hastalara cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor. Tacize maruz kalmış kişilerden en az biri 13 yaşından küçük, İkisi de 15 ve 16 yaşlarında.

OLİMPİYAT KOMİTESİ, İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

Nasser yeniden 25 ile 40 yıl arası hapis cezasına çarptırılabilir. Skandal sonrası ABD Olimpiyat Komitesi Çarşamba günü Jimnastik Federasyonu’nun tüm yönetim kurulu üyelerine istifa etmeleri yolunda ültimatom vermişti.

Komite aksi takdirde yönetim kurulu üyelerinin görevden alınacağını açıklamıştı. Üyeler de bunun üzerine istifalarını vermişlerdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz