ABD’nin Hawaii için kurduğu füze savunma sistemleri çalışmıyor!

ABD’nin test ettiği Aegis Ashore Füze Savunma Sistemini’nin, uçaktan atılan füzeleri vurmakta başarısız olduğu söyleniyor. Pentagon, konuyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı.


ABD’nin Hawaii için kurduğu füze savunma sistemleri çalışmıyor!

ABD Füze Savunma Ajansının Hawaii adalarında konuşlu balistik füze savunma sistemini test ettiği fakat sistemin uçaktan fırlatılan bir füzeyi önleyemediği iddia edildi

ABD, TEST ATIŞLARI YAPTIĞINI AÇIKLAMIŞTI

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) “Füze Savunma Ajansı ile ABD Donanmasının Aegis Ashore Füze Savunma Test Kompleksi Hawaii’nin Kauai adasında yer verilen Pasifik Füze Atış Tesislerinde gerçek Standart Füze (SM) 3 Block IIA füzeleriyle test atışları yaptığını” açıklamıştı.

UÇAKLARDAN FIRLATILAN FÜZELERİ VURAMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Ancak Amerikan CNN Televizyonu birçok savunma yetkilisine dayandırdığı haberinde Rheython savunma şirketi tarafından geliştirilmekte olan füzenin uçaklardan fırlatılan füzeleri vuramadığını iddia etti.

PENTOGON, AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI

Pentagon konuyla alakalı açıklama yapmaktan kaçınırken, CNN, ABD ordusunun testin başarısız olmasının sebeplerini araştırdığını duyurdu.

KUZEY KORE TEHDİDİNE KARŞI ÖNEMLİ UNSUR

Geliştirme aşamasında olan sistemin orta menzilli balistik füzeleri engellemek için inşa edildiği, özellikle de Kuzey Kore’nin füze tehdidine karşı ABD’nin Pasifik’teki füze savunma sisteminin mühim bir unsuru olacağı söyleniyor.

Aegis Ashore füze sistemi daha önce Aegis gemilerinde kullanılırken bu denemenin sistemin karadan havaya atış yeteneğini test ettiği söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz