ABD’nin Önemli Komutanları Türkiye’ye Geliyor!

Son derece hareketli saatlerin yaşandığı Ankara’da Rusya lideri Putin’in yanısıra ABD’nin iki önemli komutanı Curtis Scaporotti ve Joseph Votel Ankara’ya gelerek Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la görüşme yapacak.


ABD’nin Önemli Komutanları Türkiye’ye Geliyor!

Hürriyet’te yer verilen habere göre Suriye’deki ABD kuvvetlerinden sorumlu olan Merkez Güçler Komutanı Votel’le, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG kuvvetlerinin silahsızlandırılmsı konusu görüşülecek. ABD Devlet Başkanı Donald Trump, bir müddet önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinde PYD’ye artık silah verilmeyeceğini belirtmişti. Washington’dan yapılan açıklamalarda PYD’nin elinde bulunan ve Türkiye’yi tehdit edebilecek silahların da geri alınacağı ile sürülmüştü. Votel’in Orgeneral Akar’la yapacağı görüşmede bu konuda ABD’nin ne gibi adımlar atacağı ile alakalı bilgi vermesi, Türk tarafının isteklerini dinlemesi bekleniyor. Türkiye, PYD’ye verilmiş olan bütün silahların geri alınmasını, ABD-PYD işbirliğinin sonlandırılmasını ve terör örgütünün Türkiye-Suriye sınır hattından tamamen çekilmesini istiyor.

NATO skandalı da görüşülecek

ABD Avrupa Güçler Komutanı Scaporotti’nin ise PYD’nin silahsızlandırılmasının yanısıra Türkiye’nin sert tepkisini çeken NATO’da masa başı tatbikatta, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Atatürk’le alakalı olumsuz ifade ve görüntülerin yayınlanmasının da görüşüleceği öğrenildi. Scaparotti’nin bu kapsamda NATO içinde benzer bir vaziyetin yaşanmaması için ülkesinin askeri boyutta aldığı tedbirlerle alakalı bilgi paylaşması bekleniyor. Çirkin olayla alakalı NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’den özür dilemişt

İlginizi Çekebilir
Ankara’da ATM kasasını soymaya çalışan hırsızlar yakalandı

Ankara’da ATM kasasını soymaya çalışan hırsızlar yakalandı

Ankara'da bir bankanın otomatik para çekme makinesine dadanıp içindeki paraları boşaltmaya çalışan hırsızlar polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz