Abdullah Gül’den TEOG Açıklaması Geldi

11. Cumhurbaşkanı ABdullah Gül’den eğitim gündeminde olan TEOG sınavları ile ilgili açıklama geldi. Gül, TEOG sınavlarının kaldırılmasıyla ilgili yapılan açıklamaları yerinde bulduğunu belirtti.


Abdullah Gül’den TEOG Açıklaması Geldi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medya sitesi Twitter üzerinden gündemde olan TEOG’un kaldırılması ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de birkaç yıldan beridir uygulanan TEOG sisteminden en fazla şikayetçi olan veliler ile öğrencilerin yanında son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eklenmesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı hemen harekete geçmiş ve önlemler alınarak TEOG’un kaldırılacak olduğunu açıklamıştı. Başbakan Binali Yıldırım’da bugün Urfa’dan yaptığı açıklamasında sınavsız sistemin gelebilecek olduğunun sinyallerini vermiş ve TEOG’un kaldırılacak olduğunu kendi birebir ağzından açıklamıştı.

ABDULLAH GÜL TEOG’UN KALDIRILMASINI DESTEKLEDİ

Ancak TEOG’un kaldırılması konusunda sadece mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan değil 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den de kaldırılması yönünde destek geldi. Twitter hesabından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından atıldığı belirtilen tweetlere göre Abdullah Gül, yapılacak olan değişikliğin çok boyutlu incelenmesini ve fırsat eşitliği ile eşitçiliğinin korunması gerektiğinin altını çizdi.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR DURUMDA

TEOG, SBS, OKB ve diğer tüm sınavlar Türkiye’de milyonlarca öğrenciyi 15 yıldan beridir mağdur ederken, tüm yapılan değişiklikler 3 sınavda da milyonların mağdur olmasına neden olmuştu. Birçok öğrenci istediği okula gidemezken öğrenim hayatlarının en önemli noktasında mağdur olmuştu. Hükümet kanadından yapılan açıklamalara göre, Erdoğan’ın da talimatıyla bu konu devletin gündemine gelmeye başlandı. Yeni bir sistem üzerinde çalışan yetkililerin önümüzdeki günlerde kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Eleştiride bulunan Abdullah Gül’e savaş açıldı!

Eleştiride bulunan Abdullah Gül’e savaş açıldı!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü isim vermeden eleştirdi: "Dostlarımız da maalesef artık televizyon, sosyal medya yoluyla bizimle haberleşmeye başlıyorlar."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz