ABD’ye FETO’yu iade et baskısı!

Türkiye’den ABD’ye FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iadesi ile ilgili baskı sürüyor. Bir dizi temas kapsamında ABD’ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ile görüşerek iade talebini yeniledi.


ABD’ye FETO’yu iade et baskısı!

Türkiye’den tam saha baskı… Bir dizi temas kapsamında ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ile bir araya geldi. Akabinde Bekir Bozdağ, ABD’li mevkidaşına telefon açtı. İki bakan da Sessions’tan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iadesini talep etti.

ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. McMaster’la Beyaz Saray’da görüşen Çavuşoğlu, ikili ve bölgesel konuları değerlendirdi.

Trump’a yakınlığıyla bilinen Breitbart sitesine mülakat veren Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin dış politikası ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Çavuşoğlu ayrıca Rus basınının sorularını da yanıtladı.

Çavuşoğlu burada yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen’in iadesi ve ABD’nin PYD’ye desteği konularının, Türk-Amerikan ilişkilerini gölgeleyen ve çözülmesi gereken iki konu olduğunu söyledi.

Bakan Bozdağ da, ABD’li mevkidaşından Gülen’in geçici olarak tutuklanmasını talep etti. Bozdağ ayrıca Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi talebini de mevkidaşına iletti.

Kaynak: Sözcü

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz