Acil servis önünde bekleyen hasta yakınlarına konaklama hizmeti geliyor!

Sağlık Bakanlığı acil servisler ile ilgili yürütülen yeni çalışmayı duyurdu. Buna göre acil servislerde yakınlarını bekleyenlerin bankta bekleme çilesine son verilecek. İhtiyaç sahibi hasta yakınlarının bedavaya konaklaması sağlanacak.


Acil servis önünde bekleyen hasta yakınlarına konaklama hizmeti geliyor!

Sağlık Bakanlığı acil servislerde meydana gelen problemlere çözüm aramaya devam ediyor. Bakanlık yetkilileri hastaların ve yakınlarının ilk müdahalenin sonrasında tedavi sürecinde yaşadıkları konaklama problemlerine işaret etti. Hasta yakınlarının hastane banklarında yatmak mecburiyetinde kaldıklarını vurgulayan yetkililer bu problemi çözmek maksadıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün de desteğiyle ortak bir çalışma yapılacağını kaydetti. İhtiyaç sahibi kalacak yeri olmayan hasta yakınlarına acil servise en yakın otellerle anlaşılarak konaklama olanağı sunulacak.

Habertürk’ün haberine göre; Hastaneye başka illerden gelen hastalar da bu hizmetten faydalanacak. Uygulamanın hasta yoğunluğu olan belirli hastanelerin acil servislerinde söz konusu olacağı söylendi. Bu hizmet için ihtiyaç sahibi hasta yakınlarından ücret talep edilmeyecek.

Yetkililer bu sayede acil servislerde insan kalabalığının önüne geçilebileceğini ifade etti. Yetkililer “acil deniyor ama hasta ve yakınının işleri uzun sürebiliyor. Acillerde yoğun insan trafiği oluyor. Hasta yakınları hastanenin banklarında uyuyor. Kalacak yeri olmayan hasta yakınları için acile en yakın otelde konaklama olanağı sağlanacak” şeklinde konuştu.

ŞEHİR MERKEZİNDEN TAŞINACAK

Bazı devlet hastanesi acillerinin fiziki koşullarının yetersiz olduğu kaydeden yetkililer “Bazılarını ne kadar düzenlenirse düzenlensin çözemiyoruz. bu yüzden bazı hastaneler ve aciller şehir hastanelerinin etrafına taşınacak.” diyerek konuştu. Bunlar arasında Ankara’da Dr. Sami Ulus ve Numune Hastanesi de bulunuyor. Yetkililer şehir hastanelerine ulaşmada sıkıntı yaşayanlar için muhtelif semtlerde butik hastanelerin yapılacağını kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz