Adana Meydan Doğumevi’nde bebek skandalı!

Adana Meydan Doğumevi Hastanesi hakkında başlatılan soruşturma herkesi şok etti. Hastanede 1980 ve 1990 seneleri arasında gerçekleştirilen doğumlarda çocukların farklı kişilere verildiği iddia ediliyor. Konu ile alakalı 11 ayrı kişiden şikayet gelince savcılık soruşturma başlattı.


Adana Meydan Doğumevi’nde bebek skandalı!

Adana Meydan Doğumevi Hastanesi’nde 1980-1990 seneleri arasında doğan bebeklerin başka kişilere verildiğine yönelik iddialarla alakalı soruşturma açıldı.

Adana Adliyesi Medya İletişim Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığına bugüne kadar çoğunluğu 1980-1990 senelerinde gerçekleştiği öne sürülen olaylarla alakalı 11 kişi aynı ve benzer iddialarla başvuruda bulundu. Alınan ifade ve beyanlar doğrultusunda başsavcılık tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne olay ve iddiaların araştırılması, bilgi ve belgelerin temin edilmesi, beyanların alınması, suç işlendiğine yönelik kanıtların elde edilmesi halinde zanlıların belirlenerek yakalanması yönünde talimat verildi.

Ayrıca Meydan Doğumevi Hastanesi’nde görevli kamu görevlileri hakkında araştırma ve ön inceleme yapılıp sonucunun bildirilmesi için Adana Valiliği’ne yazı yazıldı. Hastane arşivindeki mevcut kayıtlar ile olay tarihlerinde doğum esnasında öldüğü belirtilen bebeklerin defin işlemlerine ilişkin süreç hakkında belgelerin hastane ve belediye kaynaklarından araştırılıp temin edilmesi ve incelenmesi süreci devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Gelin arabasını soyup altınları çaldılar

Gelin arabasını soyup altınları çaldılar

Adana'da yeni evlenen çiftin fotoğraf çektirdikleri sırada boşluklarından yararlanıp gelin arabasının camını kırarak içerisindeki 15 bin lira değerindeki altınları çalan şahıslar güvenlik kameraları sayesinde yakalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz