Adana’ya yapılan Devlet Bahçeli Köprüsü gündeme oturdu

Adana’da yapımı süren Devlet Bahçeli Köprüsü ile alakalı olarak internet üzerinde yapılan eleştirilere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den cevap geldi.


Adana’ya yapılan Devlet Bahçeli Köprüsü gündeme oturdu

Türkiye’de oy oranları en fazla düşen partiler arasında 1. Sırada gelen ancak hala daha ülkücülerden olumlu destek almayı başaran MHP, son dönemde AK Parti ile yola devam ediyor. AK Parti hükümeti tarafından ne denirse onun arkasından gittiklerini ve hükümetin arkasında olduklarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına da son dönemde hükümetin kendisini desteklemesinden dolayı adını verdiği tahmin edilen bir köprü yaptırılıyor. Devlet Bahçeli Köprüsü olarak adının konulacağı açıklanan Adana’da bulunan köprüden her gün 60 bin aracın geçecek olduğu ve Adana’da en büyük köprü olma özelliğini taşımasının beklendiği ifade ediliyor.

250 MİLYON LİRAYA YAPILIYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, köprüden her gün en az 60 bin araç geçecek olduğunu ifade ederken, müteahhit tarafından hesabın tutturulamaması sonucunda 170 milyon liraya bitirilebilecek olan köprünün 250 milyon lirayı bulacak olduğunu açıkladı. Hüseyin Sözlü, köprünün üzerinden kötü açıklamalar yapıldığını ev Adana halkını aldattıkları ve kandırdıklarına dair dahi iddiaların ortaya atıldığını açıklayarak, bu konuda köprünün tek bir direğine harcanan malzeme ile 18 katlı bir binanın rahatlıkla dikilebilecek olduğunu açıkladı.

HER TÜRLÜ HAVA ŞARTINA DAYANABİLİR

Köprünün çok sağlam olduğunu ve her türlü hava şartlarına dayanması için ayarlandığı ve kurulduğunu açıklayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, muhabirler ile alanda incelemeler ve değerlendirmelerde bulundu. Sosyal Medya üzerinde ise köprü daha çok ismi ile ön plana çıkarak tartışma konusu oluyor.  Ak parti tarafından Devlet Bahçeli’ye verdiği destek karşısında jest yapıldığını iddia eden vatandaşlar konu hakkında eleştiri niteliğinde birçok yorum ve paylaşım yapıyorlar. Henüz yapım aşamasında tartışmaların hedefi olan köprünün açılışında eleştirilerin artacağı tahmin ediliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Adana'da klimadan çıkan yangında bir binanın dairesi resmen küle çevirdi. Evde tek başına yaşayan bir kadın kendini dışarı atarak canını zor kurtardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz