Adliye katibi ile ortak çalışan tefeci çete çökertildi

Adana’da çıkar maksatlı suç örgütü kurup tefecilik yaptığı iddia edilen çetenin adliyede bir katip ayarlayarak dosyalardan önceden haberdar olduğu gün yüzüne çıktı. Gözaltına alınan katip tutuklandı.


Adliye katibi ile ortak çalışan tefeci çete çökertildi

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne 2017 senesinin Eylül ayında Aziz Yaşar B. tarafından ‘tefecilik’ ve ‘yağma’ için çıkar maksatlı suç örgütü kurulduğu ihbarı yapıldı. Harekete geçen polis, çeteyi tam 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Lüzumlu kanıtların toplanmasının sonrasında 11 Ocak’ta operasyon için düğmeye basıldı. Gerçekleştirilen operasyonda çete lideri Aziz Yaşar B. (54) ile Osman Kemal Ö. (55) Ahmet A. (54), Ercan Y. (44), Gökhan Y. (39), Güner G. (59), Berkay G. (33), Tarkan E. (39), Tarık G. (39), Veli Ç. (59), Üzeyir Ö. (45), Veysel S. (38) ve Esra Seyhan G. (29) yakalandı. Emniyette bir hafta sorguları süren şüpheliler 19 Ocak günü adliyeye sevk edildi. Çete lideri Aziz Yaşar B., Güner G., Ahmet A., Osman K. Gökhan Y. ve Berkay G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ADLİYEDE KÖSTEBEK TUTTULAR

Çetenin adliyede kendilerine yönelik dosyaları ya da yapılacak operasyonları önceden öğrenmesi için Gökhan Y. adlı katibi ayarladığı gün yüzüne çıktı. Çetenin katip ile devamlı irtibata geçip ondan hem kendilerine yönelik bir operasyon yapılıp yapılmayacağı yönünde hem de adliyeden maddi çıkar temin etmek maksadıyla bilgi aldığı ileri sürüldü. Operasyon kapmasında gözaltına alınan ve sorgulanan zanlı Gökhan Y. iddiaları kabul etmese de çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Adana'da klimadan çıkan yangında bir binanın dairesi resmen küle çevirdi. Evde tek başına yaşayan bir kadın kendini dışarı atarak canını zor kurtardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz