Adnan hoca TBMM’ye sevk edilen torba yasaya girdi!

Uzun zamandır üstünde çalışılan ve ekonomide birçok alanı birden düzenleyen torba tasarı, TBMM’ye sevk edildi. Ortalama 1 ay içinde Meclis’ten geçip yürürlüğe girmesi düşünülen yeni düzenlemede dikkat çeken noktalar var. Onlardan biri de gündemde Adnan Hocacılar olarak bilinen topluluğa yönelik.


Adnan hoca TBMM’ye sevk edilen torba yasaya girdi!

Lisanslı yayın kuruluşları internet sitesinden yayın yapabilecekler. Fakat bunun için öte yandan lisans almaları gerekecek, lisans almayan kuruluşların yayınları ise sulh ceza hakimince engellenebilecek.

Madde Adnan Hoca’ya özel mi?

Söz konusu maddenin kamuoyunda Adnan Hocacılar olarak bilinen grubun yayınlarıyla alakalı olduğu söyleniyor. Son zamanda A9 kanalından yapılan yayınlarla alakalı olarak çok sayıda şikayet RTÜK’e iletildi.

RTÜK’ün eli kolu bağlı

A9 kanalıyla alakalı araştırmalar yürüten RTÜK yetkililerine göre, şikâyete konu olan görüntülerin hepsi YouTube ve sosyal medya üstünden yayınlanıyor, internet ortamına özel içerik olarak üretiliyor ve bu mecralardan A9 logosuyla yayınlanıyor. TV kanalından ise RTÜK’ün yaptırımına uğrayabilecek içerikte yayınlardan kaçınılıyor. İnternet ortamına yönelik denetim yapamayan RTÜK, Oktar’ın programlarına yaptırım uygulayamıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz