Adnan Oktar hakkında Diyanet-Sen’den savcılığa suç duyurusu!

Diyanet-Sen, Adnan Oktar’ın Diyanet İşleri Başkanlığı ile alakalı yapmış olduğu açıklamalar sebebiyle suç duyusunda bulundu. Genel Başkan Vekili Aydın, Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığını iyi bildiklerini söyleyerek bunu bir “kalkışma” olarak nitelendirdi.


Adnan Oktar hakkında Diyanet-Sen’den savcılığa suç duyurusu!

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) mensupları, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamaları sebebiyle Adnan Oktar ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde, Diyanet-Sen mensupları ismine açıklama yapan Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Türk milletinin istiklal mücadelesi verdiği bugünlerde bazı mahfillerin, bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler yaratmaya çalıştığını ifade etti.

Aydın, İslam ahlakıyla bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına, duyarlı Müslüman ailelerin tepkilerinin her geçen gün arttığını belirtti.

İslam’ın kadın ve erkeklerin giyim, tavır ve davranışı konusundaki hükümlerinin açık olduğunu söyleyen Aydın, şunları kaydetti:

“İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir vaziyet değildir. Bu nahoş vaziyeti normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle beraber İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak ismine gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamaktadır ve oynanan oyunun herkes farkındadır.”

Süslü ifadeler, hipnoz taktikleri, algı operasyonları ve tehditlerle gençleri kendi menfaatlerine alet eden her tür yapıdan rahatsız olduklarını ve bu tür yapılara karşı var kuvvetleriyle mücadele edeceklerini söyleyen Aydın, “Yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu ‘kerhane’ içerikli ifadenin kendisine has bir hayat biçimi olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Adnan Oktar’ın, Diyanet’in, fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan birtakım yapıların uzantısı olduğunu beyan eden Aydın, “Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır. İslam’a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir.” ifadelerini kullandı.

Aydın, bir soru üstüne A9 kanalının kapatılmasını istediklerini kaydetti.

Osman Aydın ve beraberindekiler, açıklamanın sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Oktar hakkındaki suç duyurusu dilekçesini teslim etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

TUS ve STS adaylarına ÖSYM’den sınav saati uyarısı!

ÖSYM, TUS ve STS adaylarına yarın gerçekleşecek sınavların başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarına giriş yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz