AFAD donma tehlikesi geçiren çobanları kurtardı

Kış aylarının en şiddetli yaşandığı bölgelerden biri olan Kars’ta soğuk havalar sebebiyle iki çoban donmak üzereyken AFAD ekiplerinin müdahalesi ile son anda kurtarıldı.


AFAD donma tehlikesi geçiren çobanları kurtardı

Kars’ta etkili olan kar ve tipide mahsur kalan İranlı çobanlar, donmak üzereyken AFAD ekiplerince son anda kurtarıldı.

Kars merkez Yücelen köyünde İranlı iki çoban, hayvanlarını otlatırken aniden bastıran tipiye tutulup yollarını kaybetti ve mahsur kaldı. Ahmad Rasegh adlı çoban bitkin düşerken, kendisinden daha iyi vaziyetteki arkadaşı ise köyü cep telefonuyla arayıp yardım istedi.

Köy halkının vaziyeti AFAD ve UMKE ekiplerine bildirmesi ile AFAD ve UMKE ekipleri olay yerine yoğun kar ve tipi yağışı altında intikal ederek çobanları kurtarmak için operasyon başlattı. Kapalı yollara karşın ekipler Ahmad Rasegh ile arkadaşına ulaştı.

Durumu ağır olan Rasegh, AFAD ekipleri tarafından sağlık ekiplerine teslim edildi. İlk müdahalesi yapılan Rasegh, Kars Harakani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık vaziyeti iyi olan öbür çoban ise köye gönderildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İstanbul’a kar tatili var mı? Okullar yarın tatil olacak mı?

İstanbul’a kar tatili var mı? Okullar yarın tatil olacak mı?

Kar yağışı devam edecek mi? Uzun süredir beklenen kar yağışı sonunda istanbul'a geldi. Öğrencilerin ve velilerin ise ilk sorusu yarın okullar tatil mi? kar tatili olacak mı? oldu. Meteoroloji ve valilik kaynaklarından henüz bir kar tatili haberi gelmedi. Ancak haber ekibimiz an be an konuyu takip ediyor ve bilgileri size haberimizde aktarmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz