Afrin operasyonu için yeni hedef 1027 rakımlı tepe!

Afrin operasyonu kapsamında Raco bölgesinde yaşanan şiddetli çatışmaların ardından TSK kendine yeni hedef olarak 6 kilometre uzakta bulunan 1027 takımlı tepeyi seçti. Tepe teröristlerden tamamen temizlenecek.


Afrin operasyonu için yeni hedef 1027 rakımlı tepe!

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 15’inci gününde, TSK ve ÖSO ile PKK/PYD’li teröristler arasında Raco Beldesi’nde şiddetli çatışmalar meydana geldi. Raco’ya 6 kilometre uzaklıktaki 1027 rakımlı tepenin alınması için harekete geçildi. Öldürülen terörist sayısı ise 899’a ulaştı.

TANKLAR DA DESTEK VERDİ

Türk Silahlı Güçleri ( TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 15’inci gününde, Afrin’in batısındaki Raco bölgesinde şiddetli çatışmalar meydana geldi. Raco kırsalına önceki akşam ilk defa karadan operasyon başlatıldı. Gece Bilal Köyü’nü PKK/PYD’li teröstlerden alan birlikler, Raco’ya 6 kilometre uzaklıktaki 1027 rakımlı tepe için harekât hazırlığına girişti. 200 kişilik TSK ve ÖSO kuvvetine, 20 komando ve tanklar da destek verdi. İHA’lar gün boyu keşif yaparak terör örgütü mevziilerini bildirdi. Beldenin kuzey, batı ve güney girişlerindeki terör mevziileri de TSK ve ÖSO tarafından kuşatıldı. 1027 rakımlı tepenin alınmasının sonrasında, Raco’da meskûn mahal operasyonunun birkaç gün içinde başlamasının öngörüldüğü bildirildi.

PYD SIZMAYA ÇALIŞTI ÖSO ENGELLEDİ: 13 ÖLÜ

Gazete Habertürk’ten Nurcan İnal’ın haberine göre beldenin batı kırsalındaki ÖSO mevziilerine sızma girişiminde bulunan PYD militanları ise önceki gece püskürtüldü. Çatışmalarda 13 PYD’linin öldürüldüğü bildirildi. Halil Polat adlı Türk uyruklu PYD’li yakalanarak Türk askerlerine teslim edildi. Cinders bölgesindeki terör hedefleri de ateş altına alındı. Raco ve Cinderes’in sonrasında da Afrin merkezine girilmesi hedefleniyor.

TERÖR FLAMALARI VE FOTOĞRAFLAR İNDİRİLDİ

Darmık Dağı’nın güneyinde yer verilen ve teröristlerden arındırılan Bülbül Beldesi’ndeki bir PKK/PYD binasının görüntüleri de gün yüzüne çıktı. Görüntülere, Türk askerinin duvardaki ‘sözde’ Kürdistan haritalı saat, örgüt flamaları ile terör elebaşısı Abdullah Öcalan’a ait fotoğrafları indirmesi yansıdı. Karargâhta bulunan ABD bayrağı desenli battaniye de dikkat çekti.

ÖLEN PKK/PYD’LİLERİ ÖSO GÜÇLERİ GÖMDÜ

Harekât esnasında öldürülen PYD/PKK terör örgütü üyeleri da ÖSO kuvvetlerince defnediliyor. Defin işlemleri, TSK’nın kontrolüne geçirilen köylerde yapılıyor. Defin görüntülerinde, Arapça olarak “Biz topraklarımızı teröristlerden temizliyoruz. Fakat masum Kürtler bizim kardeşlerimizdir. Ailemiz gibidir, hiçbir sorun yoktur” deniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz