Afrin operasyonunda 287 terörist öldürüldü!

TSK tarafından Zeytin Dalı Harekâtının 5. günüyle alakalı gerçekleştirilen açıklamada, 287 teröristin öldürüldüğü, 47 hedefin vurulduğu söylendi. .


Afrin operasyonunda 287 terörist öldürüldü!

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı temin etmek amacıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a üye teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren ’Zeytin Dalı Harekâtı’ başlatılmıştır. Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer verilen Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir. Harekâtın planlama ve icrasında yalnızca teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir” denildi.

“2 KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞIMIZIN NAAŞLARINA ULAŞILAMADI”

TSK, yaptığı açıklamada, “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaşanan çatışmalarda şehit düşen iki kahraman silah arkadaşımızın naaşlarına, bölgede çatışmaların devam etmesi ve hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle ulaşılamamıştır. 24 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında belirlenen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 47 hedef, Hava Kuvvetlerimize ait 27 uçak ile 09.00-13.51 saatleri arasında icra edilen hava harekâtı sonucunda imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında şu zamana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 287 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiği belirlenmiştir” ifadesine yer verildi.

TSK, “Zeytin Dalı Harekâtı”nın planlandığı biçimde devam etmekte olduğunu söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz