Afrin’de Arap ve Kürt Aşiretleri PKK’ya karşı ayaklanmaya hazırlanıyor!

Afrin’de bulunan Arap ve Kürt aşiretleri, Türkiye’nin destek olması halinde şehri korumak adına terör örgütü PKK’ya karşı ayaklanma başlatacaklarını belirtti.


Afrin’de Arap ve Kürt Aşiretleri PKK’ya karşı ayaklanmaya hazırlanıyor!

Burseya Dağı’nın sonrasında Raco’daki 915. tepe ve Cinderes’te PKK’lı teröristlere ait birçok mevziyi ele geçiren TSK ve ÖSO, Afrin şehir merkezine 14 km kadar yaklaştı. Merkezde bulunan bazı Arap ve Kürt aşiret temsilcileri, “Türkiye’den destek görürsek Afrin’i korumak için PKK’ya karşı ayaklanırız” şeklinde konuştu.

TSK VE ÖSO’NUN AFRİN’İN İÇİNE DOĞRU İLERLEYİŞİ DEVAM EDİYOR

Türk Silahlı Güçleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin içlerine ilerleyişi sürüyor. Terör örgütü PKK/PYD işgalindeki Afrin’e 14 kilometre mesafeye kadar yaklaşan TSK-ÖSO birliklerinin saha temizliği mevsim koşulları ve hava şartlarının zorluklarına karşın plan dahilinde devam ediyor.

MAYINLI TUZAKLAR KURUYOR

PKK/PYD’den kurtarılan Burseya ve Kestel Cundo’nun yanı sıra Raco ve Cinderes’te örgüte ait bir çok mevzi ele geçirildi. Afrin’e ilerleyen TSK ve ÖSO kuvvetlerini mayın, tünel ve keskin nişancılarla durdurmaya çalışan PKK/PYD’nin Afrin kırsal yapılanması çöküyor. PKK elebaşları, saha elemanlarını aşamalı olarak yerleşim birimlerine naklediyor.

YENİ CEPHE AN MESELESİ

Ayn Dekna, Tel Rıfat ve Able cephelerinde PKK mevzilerini havadan ve karadan bombalayan TSK birliklerinin ÖSO ile beraber yeni cephe açmsı meselesi olarak görülüyor. Bu güzergahta Afrin’den Şeale köyüne uzanan 60 kilometrelik hatta bulunan Matar Minnag, Ayn Dakne köyleri ile Tel Rıfat kasabası gece boyu vuruldu. Bin 600 PKK/PYD’li teröristin bulunduğu doğu hattında kaçış güzergahlarının kapatılması da planlandı.

SIZMA TAKTİĞİ BOŞA ÇIKTI

Başta Burseya ve Kestel Cundo olmak üzere bütün cephelerde büyük kayıplar veren PKK, son 2 gündür Raco, Bülbül, Cinderes, Burseya ve Mare cephelerinde sızma yöntemi uygulayarak nefes almaya çalışıyor. Pazar günü meydana gelen sızma teşebbüslerinde 6 PKK’lı terörist yakalanırken çok sayıda PKK’lı da öldürüldü.

TSK ÜSLERİNE SALDIRI PLANI

Afrin’deki PKK elebaşlarından, sahaya gönderilen talimatlarda “sızma faaliyetlerinde TSK üslerine öncelik verin” dendiği tespit edildi. Türk üslerine yönelik sabotaj-sızma faaliyetlerinin başarılı olması için bu eylemlere katılacak teröristlere uyuşturucu haplar verilmesi de talimat kapsamında yer alıyor.

AŞİRETLERİ TEHDİT ETTİLER

Yeni Şafak’tan Yılmaz Bilgen’in haberine göre; PKK, Afrin kırsalında yaşadığı yenilgi sonrası bölgede etkin aşiret liderlerini “şehri yakmak”la tehdit etti. Terör örgütü yönetimi, Bennavi, Umeyrat, Ceys ve Naim, Rişvan, Şeyhan gibi aşiretlerin liderlerine Afrin’de kuracakları barikatlara destek vermelerini aksi vaziyette bütün kenti yakacakları yönünde tehditler savurdu.

PKK’YA KARŞI AYAKLANIRIZ

Afrin’de yaşayan Arap ve Kürt aşiret temsilcilerinden dikkat çeken bir çıkış geldi. Kendilerine açıkça şantaj yapıldığını belirten bazı aşiret temsilcileri, “Kızlarımız dahil ailelerimizden PKK’ya militan ve Türkiye’ye karşı savaşta kullanılmak üzere para ve araçlarımızı vermemizi istiyorlar. Şayet Türkiye’den destek görürsek Afrin’i korumak için PKK’ya karşı ayaklanırız” diyerek konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz