Afrin’de o köyde TSK kontrolüne geçti

TSK desteği ile ÖSO birlikleri Afrin’de bulunan Bülbül nahiyesine bağlı Duraklı köyünü ele geçirdi. TSK kontrolüne geçen köy kuzeyde ilerleyişi hızlandıracak.


Afrin’de o köyde TSK kontrolüne geçti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 20 Ocak’ta Afrin’e yönelik olarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ile beraber başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın 27. gününde bir sevindirici haber daha geldi.

TSK destekli ÖSO birlikleri Afrin kuzeyi Bülbül nahiyesine bağlı Duraklı köyünü ele geçirdi. Böylece Kilis sınırının Suriye tarafındaki Bülbül ve Azez ceplerinin birleştirilmesi için bir mühim adım daha atılmış oldu.

1528 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları neticesinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi 43 teröristin etkisiz hale getirildiği söylendi.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1528 olduğu kaydedildi.

Hava harekatının ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen kara harekatının planlandığı biçimde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz